patterns - en to km translation catalogue (8 entries)

en: Novell AppArmor
km: AppArmor ណូវែល

en: Novell AppArmor is an open source Linux application security framework that provides mandatory access control for programs, protecting against the exploitation of software flaws and compromised systems. AppArmor includes everything you need to provide effective containment for programs (including those that run as root) to thwart attempted exploits and even zero-day attacks. AppArmor offers an advanced tool set that largely automates the development of per-program application security so that no new expertise is required.
km: ណូវែល AppArmor គឺ​ជា​គ្រោងការណ៍​សុវត្ថិភាព​កម្មវិធី​លីនីក​កូដ​ចំហ ដែល​ផ្ដល់​នូវ​ការ​គ្រប់គ្រង​រាល់​ការ​ចូល​ដំណើរការ​កម្មវិធី​ចាំបាច់​ផ្សេងៗ ។ វា​អាច​ជួយ​ការពារ​ការ​ឆ្លៀត​ឱកាស​នានា​តាម​រយៈ​កំហុស​ឆ្គង​ផ្នែកទន់ និង ប្រព័ន្ធ ។ AppArmor បាន​រួមបញ្ចូល​នូវ​អ្វីៗ​គ្រប់​យ៉ាង ដើម្បី​បំពេញ​នូវ​តម្រូវការ​របស់​អ្នក​ក្នុង​ការ​ទប់ទល់​យ៉ាង​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព​ទល់នឹង​កម្មវិធី​ផ្សេងៗ (រួម​ទាំង​កម្មវិធី​ដែល​រត់​ជា root) ដែល​ប៉ុនប៉ង​កេង​យក​ផលប្រយោជន៍​ពី​អ្នក បើ​ទោះ​បី​វា​ជា​ការ​វាយប្រហារ​ក្នុង​រយៈពេល​ខ្លី​បំផុត​ក៏​ដោយ ។ AppArmor ផ្ដល់​នូវ​សំណុំ​ឧបករណ៍​កម្រិត​ខ្ពស់​មួយ ដែល​ធ្វើ​ស្វ័យប្រតិកម្ម​យ៉ាង​ទូលំទូលាយ​ទៅ​លើ​ការ​អភិវឌ្ឍន៍​របស់​សុវត្ថិភាព​កម្មវិធី​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​ណា​មួយ ដូច្នេះ​វា​នឹង​មិន​ទាមទារ​នូវ​ជំនាញការ​ថ្មី​ឡើយ ។

en: This is the base Novell SUSE Linux runtime system.
km: នេះ​ជា​ប្រព័ន្ធ​ពេល​រត់​ស៊ូស៊ី​លីនីក​គោល​របស់​ណូវែល ។

en: Default System
km: ប្រព័ន្ធ​លំនាំដើម

en: This is the default system for this product.
km: នេះ​ជា​ប្រព័ន្ធ​លំនាំដើម​សម្រាប់​ផលិតផល​នេះ ។

en: KDE is a powerful free software graphical desktop environment for Linux workstations. It combines ease of use, contemporary functionality, and outstanding graphical design with the technology of the Linux operating system.
km: KDE គឺ​ជា​បរិស្ថាន​ផ្ទៃតុ​ក្រាហ្វិក​សេរី និង ឥត​គិត​ថ្លៃ​សម្រាប់​ស្ថានីយ​ការងារ​លីនីក ។ វា​រួមបញ្ចូល​ភាព​ងាយស្រួល និង មុខងារ​ដែល​វិវត្ត​តាម​សម័យកាល​ជានិច្ច ជាមួយ​នឹង​បច្ចេកវិជ្ជា​ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​លីនីក ។

en: C/C++ Compiler and Tools
km: កម្មវិធី​ចងក្រង និង ឧបករណ៍ C/C++

en: Linux Tools
km: ឧបករណ៍​លីនីក
