linuxrc - en to br translation catalogue (36 entries)

note: TXT_OK
en: OK
br: Mat eo

note: TXT_CANCEL
en: Back
br: Distreiñ

note: TXT_YES
en: Yes
br: Ya

note: TXT_NO
en: No
br: Nann

note: TXT_COLOR_DISPLAY
en: Color display
br: Skramm liesliv

note: TXT_MONO_DISPLAY
en: Monochrome display
br: Skramm gwenn ha du

note: TXT_MENU_LANG
en: Language
br: Yezh

note: TXT_SETTINGS
en: Settings
br: Kefluniadur

note: TXT_MENU_DISPLAY
en: Display
br: Skramm

note: TXT_MENU_KEYMAP
en: Keymap
br: Renkadur stokelloù ar c'hlavier

note: TXT_FLOPPY
en: Floppy
br: Pladennig

note: TXT_SEARCH_FOR_RI
en: Searching for image "%s"...
br: O klask an adskeudenn "%s"...

note: TXT_INFO_CPU
en: Processor
br: Kewerier

note: TXT_INFO_DEVICES
en: Devices
br: Trobarzhelloù

note: TXT_INFO_IRQS
en: Interrupts
br: Spanoù

note: TXT_INFO_IOPORTS
en: I/O Ports
br: Porzhioù Enankañ/Ec'hankañ

note: TXT_INFO_MEM
en: Memory
br: Memor

note: TXT_INFO_MODULES
en: Modules
br: Molladoù

note: TXT_TRY_NFS_MOUNT
en: Trying to mount the directory
    
    "%s:%s"...
br: O klask marc'hañ ar c'havlec'h
    
    "%s:%s"
    
    ...

note: TXT_AUTO_RUNNING
en: Autoprobing (%s)...
br: Dinoiñ emgefreek (%s)...

note: TXT_NET_ETH0
en: ethernet network card
br: Kartenn rouedad Ethernet

note: TXT_NET_PLIP
en: parallel port
br: Porzh a-stur

note: TXT_NET_TR0
en: token ring network card
br: Kartenn rouedad Token Ring

note: TXT_NET_ARC0
en: arcnet network card
br: Kartenn rouedad Arcnet

note: TXT_NET_FDDI
en: FDDI network card
br: Kartenn rouedad FDDI

note: TXT_NET_HIPPI
en: HIPPI network card
br: Kartenn rouedad HIPPI

note: TXT_PCMCIA_SUCCESS
en: Successfully started PCMCIA card services.
br: PCMCIA Card Services loc'het gant berzh.

note: TXT_EXAMPLE_PAR
en: 
    
    Example:
br: 
    
    skouer:

note: TXT_TRY_CD_MOUNT
en: Trying to mount the CD-ROM...
br: O klask marc'hañ ar CD-ROM...

note: TXT_ASK_ANIMATE
en: Animation
br: Buheziñ

note: TXT_MENU_EXPERT
en: Debug (expert)
br: Digammañ (mailhed hepken!)

note: TXT_NO_INFO_AVAIL
en: No information available.
br: N'eus ket tu da gaout titouroù.

note: TXT_PREPARE_INST
en: Preparing installation...
br: O prientiñ ar staliadur...

note: TXT_START_DEMO
en: Start Live CD
br: Loc'hañ ar CD-ROM mod diskouez

note: TXT_ERROR_FTP
en: Error while accessing the FTP server:
    
    %s
br: Kammad war ziraeziñ ar servijer FTP:
    
    %s

note: TXT_INIT_PARPORT
en: Initializing parallel port...
br: Deraouekaat ar porzh a-stur...
