Banshee - en to ca translation catalogue (337 entries)

note: Footer
en: Banshee Music Player
ca: Reproductor de música Banshee

en: Music Player
ca: Reproductor de música

en: <b>Advanced Options</b>
ca: <b>Opcions avançades</b>

en: <b>Advanced Properties</b>
ca: <b>Propietats avançades</b>

en: <b>Banshee Music Folder Location</b>
ca: <b>Ubicació de la carpeta de música del Banshee</b>

en: <b>CD Burning</b>
ca: <b>Enregistrament de CD</b>

en: <b>CD Ripping</b>
ca: <b>Extracció de l'àudio de CD</b>

en: <b>Loading...</b>
ca: <b>S'està carregant...</b>

en: <b>Playback Engines</b>
ca: <b>Motors de reproducció de medis</b>

en: <b>iPod Transcoding</b>
ca: <b>Transcodificació de l'iPod</b>

en: <big><b>Editing Song</b></big>
ca: <big><b>S'està editant la cançó</b></big>

en: <small>Advanced</small>
ca: <small>Avançat</small>

en: <small>Burning</small>
ca: <small>Enregistrament</small>

en: <small>Encoding</small>
ca: <small>Codificació</small>

en: <small>Library</small>
ca: <small>Biblioteca</small>

en: Albu_m
ca: Àlbu_m

en: Audio CD
ca: CD d'àudio

en: Bit Rate:
ca: Ritme de bit:

en: Burnproof
ca: Verificació d'enregistrament

en: Channels:
ca: Canals:

en: Data CD
ca: CD de dades

en: Disk Drive:
ca: Unitat de disc:

en: Disk Format:
ca: Format del disc:

en: Disk Usage:
ca: Ús del disc:

en: Disk at once
ca: Disc d'un cop

en: Editing Song
ca: S'està editant la cançó

en: Eject when finished
ca: Expulsa'l quan finalitzis

en: Encoding Profile:
ca: Perfil de codificació:

en: Encoding:
ca: Codificació:

en: File Name:
ca: Nom del fitxer:

en: Imported On:
ca: Importat el:

en: Last Played On:
ca: Última reproducció el:

en: MP3 CD
ca: CD-ROM d'MP3

en: Mime Type:
ca: Tipus Mime:

en: Number of Plays:
ca: Nombre de reproduccions:

en: Overburn
ca: Sobreenregistrar

en: Preferences
ca: Preferències

en: Reset
ca: Reinicia

en: Sample Rate:
ca: Velocitat de mostreig:

en: Simulate write
ca: Simula l'escriptura

en: Track Duration:
ca: Durada de la pista:

en: Track _Count
ca: Nombre de _pistes

en: Track _Number
ca: Númer_o de pista

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Write Speed:
ca: Velocitat d'escriptura:

en: _Artist
ca: _Artista

en: _Title
ca: _Títol

en: Copy and rename music to banshee music library directory when importing
ca: En importar, copia i reanomena la música al directori de la biblioteca de música del banshee

en: Copy music on import
ca: Copia la música en importar

en: Enable Special Keys
ca: Habilita les tecles especials

en: Enabled Special Keys (Multimedia Keys) support for Play/Pause/Next/Previous; works with mappings set through Gnome Shortcuts capplet
ca: Habilita el suport de tecles especials (tecles multimèdia) per a Reproducció/Pausa/Següent/Anterior; funciona amb el mapeig a través de la miniaplicació de dreceres del GNOME

en: File Name Pattern
ca: Patró del nom de fitxer

en: Height of the main interface window.
ca: Alçada de la finestra principal de la interfície.

en: Move music on info save
ca: Mou la música en desar la informació

en: Move music within banshee music library directory when saving track info
ca: En desar la informació de la pista, mou la música al directori de la biblioteca de música del banshee

en: Name of media playback engine.
ca: Nom del motor de reproducció de suports.

en: Pixel position of Main Player Window on the X Axis
ca: Posició en píxels de la finestra principal del reproductor en l'eix de les X

en: Pixel position of Main Player Window on the Y Axis
ca: Posició en píxels de la finestra principal del reproductor en l'eix de les Y

en: Player Engine Name
ca: Nom del motor del reproductor

en: Show advanced track properties
ca: Mostra les propietats avançades de la pista

en: Source View Width
ca: Amplada de la vista font

en: True if main window is to be maximized, false if it is not.
ca: Cert si la finestra principal ha de ser maximitzada, fals si no ho és.

en: True if the advanced expander should be expanded in the track properties dialog, false if it should be closed
ca: Cert si l'expandidor avançat ha de ser expandit en el diàleg de les propietats de la pista, fals si ha de ser tancat

en: Volume Output Level
ca: Nivell del volum de sortida

en: Width of Album Column.
ca: Amplada de la columna Àlbum.

en: Width of Artist Column.
ca: Amplada de la columna Artista.

en: Width of Last Played Column.
ca: Amplada de la columna Última reproducció.

en: Width of Plays Column.
ca: Amplada de la columna Reproduccions.

en: Width of Rating Column.
ca: Amplada de la columna Valoració.

en: Width of Source View Column.
ca: Amplada de la columna vista font.

en: Width of Time Column.
ca: Amplada de la columna Temps.

en: Width of Title Column.
ca: Amplada de la columna Títol.

en: Width of Track Column.
ca: Amplada de la columna Pista.

en: Width of the main interface window.
ca: Amplada de la finestra principal de la interfície

en: Window Height
ca: Alçada de la finestra

en: Window Maximized
ca: Finestra maximitzada

en: Window Position X
ca: Posició X de la finestra

en: Window Position Y
ca: Posició Y de la finestra

en: Window Width
ca: Amplada de la finestra

en: Could not create pipeline
ca: No s'ha pogut crear el conducte

en: Could not initialize cdparanoia
ca: No s'ha pogut inicialitzar el cdparanoia

en: Could not create encoder pipeline
ca: No s'ha pogut crear el conducte per al codificador

en: Could not create GNOME VFS output plugin
ca: No s'ha pogut crear el connector de sortida GNOME VFS

en: Could not link pipeline elements
ca: No es poden enllaçar els elements del conducte

en: Encoding element does not support tagging!
ca: Els elements de la codificació no suporten etiquetatge!

en: Could not send seek event to cdparanoia
ca: No s'ha pogut enviar l'esdeveniment de posicionament al cdparanoia

en: Could not get track start position
ca: No s'ha pogut obtenir la posició d'inici de la pista

en: Could not get track position
ca: No s'ha pogut obtenir la posició de la pista

en: Could not find or create the 'playbin' GStreamer plugin
ca: No s'ha trobat o creat el connector 'playbin' del GStreamer

en: No decoder could be found for source format.
ca: No s'ha pogut trobar cap decodificador per al format font.

en: Could not stat encoded file
ca: No s'ha pogut fer stat sobre el fitxer codificat

en: Could not create 'gnomevfssrc' plugin
ca: No s'ha pogut crear el connector 'gnomevfssrc'

en: Could not create 'spider' plugin
ca: No s'ha pogut crear el connector 'spider'

en: Could not create encoding pipeline: %s
ca: No s'ha pogut crear el conducte de codificació: %s

en: Could not create 'filesink' plugin
ca: No s'ha pogut crear el connector 'filesink'

en: Could not create new HAL context
ca: No s'ha pogut crear el nou context HAL

en: Could not integrate HAL with mainloop: %s
ca: No s'ha pogut integrar el HAL amb el bucle principal: %s

en: Could not initialize HAL context
ca: No s'ha pogut inicialitzar el context HAL

en: Could not get device list from HAL
ca: No s'ha pogut obtenir la llista de dispositius de HAL

en: Music Management and Playback for Gnome.
ca: Gestió i reproducció de la música per al Gnome.

en: Banshee Wiki
ca: Wiki del Banshee

en: _Music
ca: _Música

en: New Playlist
ca: Nova llista de reproducció

en: Create a new empty playlist
ca: Crea una nova llista de reproducció buida

en: Import _Folder...
ca: Importa la _carpeta...

en: Import the contents of an entire folder
ca: Importa els continguts de la carpeta sencera

en: Import Files...
ca: Importa els fitxers...

en: Import files inside a folder
ca: Importa els fitxers dins d'una carpeta

en: Source Properties...
ca: Propietats de la font...

en: View source properties
ca: Propietats de la font

en: _Quit
ca: _Surt

en: Quit Banshee
ca: Surt del Banshee

en: _Edit
ca: _Edita

en: Rename Source
ca: Reanomena la font

en: Rename the active source
ca: Reanomena la font activa

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select all songs in song list
ca: Selecciona totes les cançons a la llista de cançons

en: Select None
ca: No en seleccionis cap

en: Unselect all songs in song list
ca: Desselecciona totes les cançons a la llista de cançons

en: Plugins...
ca: Connectors...

en: Configure Banshee plugins
ca: Configura els connectors del Banshee

en: _View
ca: _Visualitza

en: Columns...
ca: Columnes...

en: Select which columns to display in the song list
ca: Seleccioneu quines columnes s'han de mostrar en la llista de cançons

en: Logged Events Viewer...
ca: Visualitzador dels esdeveniments enregistrats...

en: View a detailed log of events
ca: Visualitza un registre detallat dels esdeveniments

en: _Help
ca: Aj_uda

en: Version Information...
ca: Informació de la versió...

en: View detailed version and configuration information
ca: Visualitza informació detallada de la versió i la configuració

en: _Playback
ca: _Reprodueix

en: Source
ca: Font

en: Fullscreen
ca: A pantalla sencera

en: Toggle Fullscreen Mode
ca: Commuta el mode de pantalla sencera

en: Show Cover Art
ca: Mostra la caràtula

en: Toggle display of album cover art
ca: Commuta la visualització de la caràtula

en: Delete Playlist
ca: Suprimeix la llista de reproducció

en: Delete the active playlist
ca: Suprimeix la llista de reproducció activa

en: Write CD
ca: Enregistra el CD

en: Write selection to audio CD
ca: Enregistra la selecció al CD

en: Remove Song(s)
ca: Elimina la cançó/les cançons

en: Remove selected song(s) from library
ca: Elimina la cançó/les cançons seleccionades de la biblioteca

en: Delete Song(s) From Drive
ca: Esborra la cançó/les cançons del disc

en: Permanently delete selected song(s) from storage medium
ca: Esborra permanentment la cançó/les cançons seleccionades del suport d'emmagatzament

en: Edit Song Metadata
ca: Edita les metadades de la cançó

en: Edit metadata on selected songs
ca: Edita les metadades en les cançons seleccionades

en: Add to Playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció

en: Append selected songs to playlist or create new playlist from selection
ca: Afegeix les cançons seleccionades a la llista de reproducció o crea una llista de la selecció

en: Rating
ca: Valoració

en: Set rating for selected songs
ca: Estableix la valoració per les cançons seleccionades

en: Import CD
ca: Importa el CD

en: Import audio CD to library
ca: Importa el CD d'àudio a la biblioteca

en: Play
ca: Reproduir

en: Play or pause the current song
ca: Reprodueix o pausa la cançó actual

en: Next
ca: Següent

en: Previous
ca: Anterior

en: Repeat None
ca: No en repeteixis cap

en: Do not repeat playlist
ca: No repeteixis la llista de reproducció

en: Repeat All
ca: Repeteix totes

en: Play all songs before repeating playlist
ca: Reprodueix totes les cançons abans de repetir la llista de reproducció

en: Repeat Single
ca: Repeteix una

en: Repeat the current playing song
ca: Repeteix la cançó que s'està reproduint

en: Shuffle
ca: Mesclar

en: Seek Backward
ca: Cerca cap endarrere

en: Seek backward in current song
ca: Cerca cap endarrere en la cançó actual

en: Seek Forward
ca: Cerca cap endavant

en: Seek forward in current song
ca: Cerca cap endavant en la cançó actual

en: Synchronize
ca: Sincronitza

en: Save changes to device or synchronize music library
ca: Desa els canvis al dispositiu o sincronitza amb la biblioteca de música

en: Eject
ca: Expulsa

en: Eject the active source
ca: Expulsa la font activa

en: HAL is not initialized
ca: No s'ha pogut inicialitzar HAL

en: Audio CD Core Initialized
ca: S'ha inicialitzat el nucli del CD d'àudio

note: work around mcs #76642
en: Could not Read Audio CD
ca: No s'ha pogut llegir el CD d'àudio

en: Unknown Artist
ca: Artista desconegut

en: Unknown Album
ca: Àlbum desconegut

en: Track {0}
ca: Pista {0}

en: Could not create CD Ripper
ca: No s'ha pogut crear l'extractor del CD

en: Importing Audio CD
ca: S'està important el CD d'àudio

en: Initializing Drive
ca: S'està inicialitzant la unitat

en: Importing {0} of {1}
ca: S'està important {0} de {1}

en: Synchronizing Device
ca: S'està sincronitzant el dispositiu

en: Waiting for transcoder...
ca: S'està esperant el codificador...

en: Processing...
ca: S'està processant...

note: Translators: {0} is the name assigned to a Digital Audio Player by its owner
en: {0} Properties
ca: Propietats del {0}

en: Device Name
ca: Nom del dispositiu

en: Owner Name
ca: Propietari de la cançó

en: Volume Usage
ca: Ús del volum

en: Advanced Details
ca: Detalls avançats

en: Import Files to Library
ca: Importa fitxers a la biblioteca

en: Import Folder to Library
ca: Importa la carpeta a la biblioteca

en: HAL could not be initialized
ca: No s'ha pogut inicialitzar HAL

en: HAL context could not be created
ca: No s'ha pogut crear el context HAL

en: D-Bus may not be working or configured properly
ca: D-Bus pot no estar funcionant o configurat correctament

en: Importing Songs
ca: S'estan important les cançons

en: Scanning for songs
ca: S'està escanejant cançons

en: Could not load track from library
ca: No s'ha pogut carregar la pista de la biblioteca

en: Cannot connect to NetworkManager
ca: No s'ha pogut connectar al NetworkManager

note: Translators: used to specify the bitrate for ripping
en: at
ca: a

en: No iPod-compatible encoders available
ca: No hi ha codificadors compatibles amb iPod disponibles

en: Banshee Plugins
ca: Connectors del Banshee

en: Plugin Name
ca: Nom del connector

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Description
ca: Descripció

en: Author(s)
ca: Autor(s)

en: This plugin could not be initialized.
ca: No s'ha pogut inicialitzar el connector

en: Reading table of contents from CD...
ca: S'està llegint la taula de continguts del CD...

en: Searching for CD metadata...
ca: S'estan cercant les metadades del CD...

en: Searching for CD cover art...
ca: S'està cercant la caràtula del CD...

en: Cannot search for CD metadata: there is no available Internet connection
ca: No s'han pogut cercar les metadades del CD: no hi ha connexió a Internet

en: Could not fetch metadata for CD.
ca: No s'ha pogut crear el codificador

en: Invalid Selection
ca: Selecció invàlida

en: You must select at least one track to import.
ca: Heu de seleccionar almenys una pista a importar.

en: Synchronizing your Device, Please Wait...
ca: S'està sincronitzant el dispositiu, si us plau espereu...

en: {0} of {1}
ca: {0} de {1}

en: ({0} Remaining)
ca: ({0} restants)

en: Music Library
ca: Biblioteca de música

en: Local Queue
ca: Cua local

en: Cannot Rename Playlist
ca: No s'ha pogut reanomenar la llista de reproducció

en: A playlist with this name already exists. Please choose another name.
ca: Ja hi ha una llista de reproducció amb aquest nom. Si us plau, escolliu un altre nom.

en: Unknown Title
ca: Títol desconegut

en: by
ca: per

en: from
ca: des de

en: Synchronizing iPod
ca: S'està sincronitzant l'iPod

en: Pre-processing tracks
ca: S'està pre-processant les pistes

en: Failed to synchronize iPod
ca: No s'ha pogut sincronitzar l'iPod

note: Console.WriteLine(Catalog.GetString("Cannot Import") + ": {0}", args.FileName); Console.WriteLine(Catalog.GetString("Cannot Import: {0} ({1}, {2})"), args.FileName, e.GetType(), e.Message);
en: Scanning
ca: S'està escanejant

en: Could not initialize GStreamer library
ca: No s'ha pogut inicialitzar la biblioteca del GStreamer

en: Unknown Error
ca: Error Desconegut

en: Last.fm Username
ca: Nom d'usuari a Last.fm

en: Last.fm Password
ca: Contrasenya a Last.fm

en: Configure the Audioscrobbler plugin
ca: Configura el connector de l'Audioscrobbler

en: Visit your Audioscrobbler profile page
ca: Visiteu la vostra pàgina de perfil a l'Audioscrobbler

en: Configure...
ca: Configura...

en: Enable the Audioscrobbler plugin
ca: Habilita el connector Audioscrobbler

en: Your last.fm password
ca: La vostra darrera contrasenya a last.fm

en: Your last.fm username
ca: El vostre nom d'usuari a last.fm

en: Enable the FileSystemMonitor plugin
ca: Habilita el connector FileSystemMonitor

en: Only download album cover artwork
ca: Descarrega només la caràtula de l'àlbum

en: Download album cover artwork and fill in missing track data
ca: Descarrega la caràtula de l'àlbum i emplena la informació de la pista que falta

en: Download album cover artwork and overwrite any existing track data
ca: Descarrega la caràtula de l'àlbum i sobreescriu qualsevol informació de la pista

en: Warning
ca: Avís

en: Enable the MetadataSearch plugin
ca: Habilita el connector MetadataSearch

en: Cancel Operation
ca: Cancel·la l'operació

en: Are you sure you want to cancel the '{0}' operation?
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar l'operació '{0}'?

en: Searching: {0}
ca: S'està cercant: {0}

en: Idle
ca: En espera

en: Could Not Write CD
ca: No s'ha pogut escriure al CD

en: No suitable wave encoder could be found to convert selected songs to CD audio format.
ca: No s'ha pogut trobar un codificador addient per convertir les cançons seleccionades al format d'àudio del CD.

en: Writing CD
ca: S'està escrivint al CD

en: Writing Audio CD
ca: S'està escrivint al CD d'àudio

en: The inserted media is not large enough to hold your selected music.
ca: El suport inserit no és suficientment gran per emmagatzetmar la música seleccionada.

en: {0} more minute is needed on the media. | {0} more minutes are needed on the media.
ca[0]: {0} minut més és necessari en el suport.
ca[1]: {0} minuts més són necessaris en el suport.

en: Not Enough Space on Disc
ca: No hi ha prou espai al disc

en: No CD writers were found on your system.
ca: No s'han trobar gravadores de CD en el sistema.

en: Error Burning CD
ca: S'ha produït un error en enregistrar el CD

en: An unknown error occurred when attempting to write the CD
ca: S'ha produït un error desconegut en intentar escriure al CD

en: CD Writing Complete
ca: L'enregistrament del CD ha acabat

en: The selected audio was successfully written to the CD.
ca: L'àudio seleccionat s'ha escrit correctament al CD-ROM.

en: Error Writing CD
ca: S'ha produït un error en enregistrar el CD

en: Preparing to write...
ca: S'està preparant per l'escriptura

en: Writing disk...
ca: S'està escrivint al disc...

en: Fixating disk...
ca: S'està fixant el disc...

en: Waiting for Media
ca: S'està esperant el suport

en: Insert Blank CD
ca: Inseriu un CD en blanc

en: Please insert a blank CD disk for the write process.
ca: Inseriu un CD en blanc per al procés d'enregistrament.

en: An Error Occurred
ca: S'ha produït un error

en: Banshee Encountered a Fatal Error
ca: S'ha produït un error fatal al Banshee

en: An unhandled exception was thrown:
ca: S'ha llançat un excepció no gestionada:

en: Log Viewer
ca: Visualitzador del registre

en: Time Stamp
ca: Marca horària

en: Message
ca: Missatge

en: Show:
ca: Mostra:

en: All Log Entries
ca: Totes les entrades del registre

en: Only Error Messages
ca: Només els missatges d'error

en: Only Warning Messages
ca: Només els missatges d'avís

en: Only Information Messages
ca: Només els missatges d'informació

en: Only Debug Messages
ca: Només els missatges de depuració

en: Entry Details:
ca: Detalls d'entrada:

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: All
ca: Tot

en: Song Name
ca: Nom de la cançó

en: Artist Name
ca: Nom de l'artista

en: Album Title
ca: Nom de l'àlbum

en: Write selection to CD
ca: Enregistra la selecció al CD

en: Import CD into library
ca: Importa el CD a la biblioteca

en: Play previous song
ca: Reprodueix la cançó anterior

en: Play/pause current song
ca: Reprodueix/pausa la cançó actual

en: Play next song
ca: Reprodueix la cançó següent

en: Current position in song
ca: Posició actual en la cançó

en: Device disk usage
ca: Ús del dispositiu de disc

en: Synchronize music library to device
ca: Sincronitza la biblioteca de música al dispositiu

en: Adjust volume
ca: Ajusta el volum

en: Cannot Play Song
ca: No s'ha pogut reproduir la cançó

en: Pause
ca: Pausa

en: Rename Device
ca: Reanomena el dispositiu

en: Rename Playlist
ca: Reanomena la llista de reproducció

en: {0} day | {0} days
ca[0]: {0} dia
ca[1]: {0} dies

en: {0} Item | {0} Items
ca[0]: {0} element
ca[1]: {0} elements

en: {0} Total Play Time
ca: Temps total de reproducció {0}

en: Clear
ca: Buida

en: Could Not Eject
ca: No s'ha pogut expulsar

en: Remove Selected Songs from Library
ca: Elimina les cançons seleccionades de la biblioteca

note: Translators: {0} is the name of the DAP device (i.e. 'iPod')
en: Synchronize {0}
ca: Sincronitza {0}

en: Synchronize Library
ca: Sincronitza la biblioteca

en: Save Manual Changes
ca: Desa els canvis manuals

en: Enter new playlist name
ca: Introduïu el nom de la nova llista de reproducció

en: Enter new name for your device
ca: Introduïu el nou nom per dispositiu

en: Invalid column width
ca: Amplada de columna no vàlida

en: Choose Columns
ca: Escolliu columnes

en: Visible Playlist Columns
ca: Columnes visibles de la llista de reproducció

en: Track
ca: Pista

en: Artist
ca: Artista

en: Title
ca: Títol

en: Album
ca: Àlbum

en: Time
ca: Temps

en: Plays
ca: Reproduccions

en: Last Played
ca: Última reproducció

en: N/A
ca: N/D

en: Select Library Location
ca: Seleccioneu la ubicació de la biblioteca

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Loading Drive List...
ca: S'està carregant la llista d'unitats...

en: No CD Burners Detected
ca: No s'ha detectat cap enregistrador de CD

en: Continuous
ca: Continu

en: Set all Track Numbers to this value
ca: Dóna aquest valor a tots els números de pista a aquest valor

en: Automatically Set All Track Numbers
ca: Dóna aquest valor a automàticament tots els números de pista

en: Set all Track Counts to this value
ca: Dóna aquest valor a tots els comptes de pista

en: Set all Artists to this value
ca: Dóna aquest valor a tots els artistes

en: Set all Albums to this value
ca: Dóna aquest valor a tots els àlbums

en: Set all Titles to this value
ca: Dóna aquest valor a tots els títols

en: Never Played
ca: Mai no s'ha reproduït

en: Editing Song {0} of {1}
ca: S'està editant la cançó {0} de {1}

en: File: {0}
ca: Fitxer: {0}

en: KB/Second
ca: KB/Segon

en: Yes
ca: Sí

en: Assembly Version Information
ca: Informació de la versió de l'assembly

en: Assembly Name
ca: Nom de l'assembly

en: Version
ca: Versió
