NetworkManager 0.1.x - en to nb translation catalogue (175 entries)

en: Passphrase for wireless network %s
nb: Passord for trådløst nettverk %s

en: Connection to the wireless network '%s' failed.
nb: Tilkobling til trådløst nettverk «%s» feilet.

en: Connection to the wired network failed.
nb: Tilkobling til trådløst nettverk feilet.

en: Error displaying connection information:
nb: Feil under visning av tilkoblingsinformasjon:

en: Could not find some required resources (the glade file)!
nb: Fant ikke nødvendige ressurser (glade-filen).

en: No active connections!
nb: Ingen aktive tilkoblinger!

en: Wired Ethernet (%s)
nb: Kablet nettverk (%s)

en: Wireless Ethernet (%s)
nb: Trådløst nettverk (%s)

en: NetworkManager Applet
nb: NetworkManager panelprogram

en: Copyright © 2004-2005 Red Hat, Inc.
nb: Opphavsrett © 2004-2005 Red Hat, Inc.

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
nb: Et panelprogram for å håndtere nettverksenheter og tilkoblinger.

en: VPN Login Failure
nb: Feil ved VPN-pålogging

en: Could not start the VPN connection '%s' due to a login failure.
nb: Kunne ikke starte VPN-tilkobling «%s» pga en feil ved pålogging.

en: VPN Start Failure
nb: Feil ved start av VPN

en: Could not start the VPN connection '%s' due to a failure launching the VPN program.
nb: Kunne ikke starte VPN-tilkobling «%s» på grunn av feil ved oppstart av VPN-programmet.

en: VPN Connect Failure
nb: Feil ved tilkobling av VPN

en: Could not start the VPN connection '%s' due to a connection error.
nb: Kunne ikke starte VPN-tilkobling «%s» pga en feil ved tilkobling.

en: VPN Configuration Error
nb: Feil i konfigurasjon av VPN

en: The VPN connection '%s' was not correctly configured.
nb: VPN-tilkobling «%s» er ikke korrekt konfigurert.

en: Could not start the VPN connection '%s' because the VPN server did not return an adequate network configuration.
nb: Kunne ikke starte VPN-tilkobling «%s» fordi VPN-tjeneren ikke returnerte riktig nettverkskonfigurasjon.

en: VPN Login Message
nb: Påloggingsmelding for VPN

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the glade file was not found).
nb: NetworkManager fant ikke nødvendige ressurser (glade-filen ble ikke funnet).

en: The network device "%s (%s)" does not support wireless scanning.
nb: Nettverksenheten «%s (%s)» støtter ikke søk etter trådløse nettverk.

en: The network device "%s (%s)" does not support link detection.
nb: Nettverksenheten «%s (%s)» støtter ikke informasjon om tilkoblet status.

en: Preparing device %s for the wired network...
nb: Klargjør enhet %s for det trådløse nettverket...

en: Preparing device %s for the wireless network '%s'...
nb: Klargjør enhet %s for trådløst nettverk «%s»...

en: Configuring device %s for the wired network...
nb: Konfigurerer enhet %s for kablet nettverk...

en: Attempting to join the wireless network '%s'...
nb: Forsøker å bruke trådløst nettverk «%s»...

en: Waiting for Network Key for the wireless network '%s'...
nb: Venter på nettverksnøkkel for trådløst nettverk «%s»...

en: Requesting a network address from the wired network...
nb: Ber om en nettverksadresse fra kablet nettverk...

en: Requesting a network address from the wireless network '%s'...
nb: Ber om en nettverksadresse fra trådløst nettverk «%s»...

en: Finishing connection to the wired network...
nb: Fullfører tilkobling til kablet nettverk...

en: Finishing connection to the wireless network '%s'...
nb: Fullfører tilkobling til trådløst nettverk «%s»...

en: NetworkManager is not running
nb: NetworkManager kjører ikke

en: Networking disabled
nb: Nettverk deaktivert

en: No network connection
nb: Ingen nettverksforbindelse

en: Wired network connection
nb: Trådløs nettverkforbindelse

en: Connected to an Ad-Hoc wireless network
nb: Kobler til et Ad-Hoc trådløst nettverk

en: Wireless network connection to '%s' (%d%%)
nb: Trådløs nettverksforbindelse til «%s» (%d%%)

en: VPN connection to '%s'
nb: VPN-tilkobling til «%s»

en: VPN connecting to '%s'
nb: Kobler til «%s» via VPN

en: _Connect to Other Wireless Network...
nb: _Koble til annet trådløst nettverk...

en: Create _New Wireless Network...
nb: Opprett _nytt trådløst nettverk...

en: _VPN Connections
nb: _VPN-tilkoblinger

en: _Configure VPN...
nb: _Konfigurer VPN...

en: _Disconnect VPN...
nb: Ko_ble fra VPN...

en: _Dial Up Connections
nb: _Oppringte tilkoblinger

note: FIXME: We should save and then check the state of the devices and show Connect _or_ Disconnect for each item
en: Connect to %s...
nb: Koble til %s...

en: Disconnect from %s...
nb: Koble fra %s...

en: No network devices have been found
nb: Ingen nettverksenheter ble funnet

en: NetworkManager is not running...
nb: NetworkManager kjører ikke...

note: 'Enable Networking' item
en: Enable _Networking
nb: _Aktiver nettverk

note: 'Enable Wireless' item
en: Enable _Wireless
nb: Aktiver _trådløst nettverk

note: 'Connection Information' item
en: Connection _Information
nb: Tilkoblings_informasjon

note: Help item
en: _Help
nb: _Hjelp

note: About item
en: _About
nb: _Om

en: The NetworkManager applet could not find some required resources.  It cannot continue.
nb: Panelprogrammet for NetworkManager fant ikke noen av de nødvendige ressursene. Det kan ikke fortsette.

en: Open System
nb: Åpent system

en: Shared Key
nb: Delt nøkkel

en: Automatic (Default)
nb: Automatisk (forvalgt)

en: Dynamic WEP
nb: Dynamisk WEP

en: None
nb: Ingen

en: WEP 64/128-bit Hex
nb: WEP 64/128-bit heksadesimal

en: WEP 128-bit Passphrase
nb: WEP 128-bit passord:

en: WPA2 Enterprise
nb: WPA2 enterprise

en: WPA Enterprise
nb: WPA enterprise

en: WPA2 Personal
nb: WPA2 personlig

en: WPA Personal
nb: WPA personlig

en: Orientation
nb: Orientering

en: The orientation of the tray.
nb: Orientering for trauet.

en: Wired Network (%s)
nb: Kablet nettverk (%s)

en: _Wired Network
nb: _Kablet nettverk

en: Wireless Network (%s) | Wireless Networks (%s)
nb[0]: Trådløst nettverk (%s)
nb[1]: Trådløse nettverk (%s)

en: Wireless Network | Wireless Networks
nb[0]: Trådløst nettverk
nb[1]: Trådløse nettverk

en:  (invalid Unicode)
nb:  (ugyldig Unicode)

en: By default, the wireless network's name is set to your computer's name, %s, with no encryption enabled
nb: Nettverksnavnet er som standard satt til datamaskinens navn, %s,  og kryptering er ikke aktivert.

en: Create new wireless network
nb: Opprett nytt trådløst nettverk

en: Enter the name and security settings of the wireless network you wish to create.
nb: Oppgi navn og sikkerhetsinnstillinger for det trådløse nettverket du ønsker å opprette.

en: Create New Wireless Network
nb: Opprett nytt trådløst nettverk

en: Existing wireless network
nb: Eksisterende trådløse nettverk

en: Enter the name of the wireless network to which you wish to connect.
nb: Oppgi navnet til det trådløse nettverket du ønsker å koble deg til.

en: Connect to Other Wireless Network
nb: Koble til annet trådløst nettverk

en: Error connecting to wireless network
nb: Feil under tilkobling til trådløst nettverk

en: The requested wireless network requires security capabilities unsupported by your hardware.
nb: Valgt trådløst nettverk krever en type sikkerhet som ikke er støttet av ditt nettverkskort.

en: Cannot start VPN connection '%s'
nb: Kan ikke starte VPN-tilkobling «%s»

en: Could not find the authentication dialog for VPN connection type '%s'. Contact your system administrator.
nb: Fant ikke autentiseringsdialogen for VPN tilkoblingstypen «%s». Kontakt din systemadministrator.

en: There was a problem launching the authentication dialog for VPN connection type '%s'. Contact your system administrator.
nb: Det oppstod en feil under oppstart av autentiseringsdialogen for VPN tilkoblingstypen «%s». Kontakt din systemadministrator.

en: <span weight="bold" size="larger">Active Connection Information</span>
nb: <span weight="bold" size="larger">Informasjon om aktiv tilkobling</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Passphrase Required by Wireless Network</span>
    
    A passphrase or encryption key is required to access the wireless network '%s'.
nb: <span weight="bold" size="larger">Passord kreves for trådløst nettverk</span>
    
    Ett passord eller en krypteringsnøkkel kreves for å aksessere trådløst nettverk «%s».

en: <span weight="bold" size="larger">Reduced Network Functionality</span>
    
    %s  It will not be completely functional.
nb: <span weight="bold" size="larger">Redusert nettverksfunksjonalitet</span>
    
    %s  Ikke fullstendig funksjonell.

en: <span weight="bold" size="larger">Wireless Network Login Confirmation</span>
    
    You have chosen to log in to the wireless network '%s'.  If you are sure that this wireless network is secure, click the checkbox below and NetworkManager will not require confirmation on subsequent log ins.
nb: <span weight="bold" size="larger">Bekreftelse av pålogging på trådløst nettverk</span>
    
    Du har valgt å logge inn på trådløst nettverk «%s». Hvis du er sikker på at dette trådløse nettverket er sikkert kan du be NetworkManager om å slutte å spørre spørsmål når du kobler deg til det ved å krysse av i boksen nedenfor.

en: Anonymous Identity:
nb: Anonym identitet:

en: Authentication:
nb: Autentisering:

en: Broadcast Address:
nb: Kringkastingsadresse:

en: CA Certificate File:
nb: Sertifikatfil for CA:

en: C_onnect
nb: K_oble til

en: Client Certificate File:
nb: Sertifikatfil for klient:

en: Connection Information
nb: Tilkoblingsinformasjon

en: Default Route:
nb: Forvalgt rute:

en: Destination Address:
nb: Måladresse:

en: EAP Method:
nb: EAP-metode:

en: Hardware Address:
nb: Maskinvareadresse:

en: IP Address:
nb: IP adresse:

en: Identity:
nb: Identitet:

en: Interface:
nb: Grensesnitt:

en: Key Type:
nb: Nøkkeltype:

en: Key:
nb: Nøkkel:

en: None
    WEP 128-bit Passphrase
    WEP 64/128-bit Hex
    WEP 64/128-bit ASCII
nb: Ingen
    WEP passord
    WEP 64/128-bit heksadesimal
    WEP 64/128-bit ASCII

en: Open System
    Shared Key
nb: Åpent system
    Delt nøkkel

en: Other Wireless Network...
nb: Annet trådløst nettverk...

en: Passphrase:
nb: Passord:

en: Password:
nb: Passord:

en: Primary DNS:
nb: Primær DNS:

en: Private Key File:
nb: Privat nøkkelfil:

en: Private Key Password:
nb: Passord for privat nøkkel:

en: Secondary DNS:
nb: Sekundær DNS:

en: Select the CA Certificate File
nb: Velg sertifikatfil for CA

en: Select the Client Certificate File
nb: Velg sertifikatfil for klient

en: Select the Private Key File
nb: Velg fil med privat nøkkel

en: Show key
nb: Vis nøkkel

en: Show passphrase
nb: Vis passord

en: Show password
nb: Vis passord

en: Show passwords
nb: Vis passord

en: Speed:
nb: Hastighet:

en: Subnet Mask:
nb: Subnettmaske:

en: User Name:
nb: Brukernavn:

en: Wireless Network Key Required
nb: Nøkkel for trådløst nettverk kreves

en: Wireless _adapter:
nb: Trådløst _kort:

en: _Always Trust this Wireless Network
nb: Stol _alltid på dette trådløse nettverket

en: _Don't remind me again
nb: _Ikke vis påminnelse igjen

en: _Login to Network
nb: _Logg på nettverk

en: _Network Name:
nb: _Nettverksnavn:

en: _Wireless Security:
nb: Tr_ådløs sikkerhet:

en: Cannot add VPN connection
nb: Kan ikke legge til VPN-tilkobling

en: No suitable VPN software was found on your system. Contact your system administrator.
nb: Ingen passende VPN-programvare ble funnet på systemet. Kontakt din systemadministrator.

en: Cannot import VPN connection
nb: Kan ikke importere VPN-tilkobling

en: Cannot find suitable software for VPN connection type '%s' to import the file '%s'. Contact your system administrator.
nb: Kan ikke finne passende programvare for VPN-tilkobling av type «%s» for import av fil «%s». Kontakt din sysstemadministrator.

en: Error retrieving VPN connection '%s'
nb: Feil under henting av VPN tilkobling «%s»

en: Could not find the UI files for VPN connection type '%s'. Contact your system administrator.
nb: Kunne ikke finne brukergrensesnittfiler for VPN-tilkobling type «%s». Kontakt din systemadministrator.

en: Delete VPN connection "%s"?
nb: Slett VPN-tilkobling «%s»?

en: All information about the VPN connection "%s" will be lost and you may need your system administrator to provide information to create a new connection.
nb: All informasjon om VPN-tilkobling «%s» vil gå tapt og du vil kanskje trenge hjelp fra din systemadministrator for å opprette en ny tilkobling.

en: Unable to load
nb: Kunne ikke laste

en: Cannot find some needed resources (the glade file)!
nb: Fant ikke nødvendige ressurser (glade-filen).

note: Edit dialog
en: Edit VPN Connection
nb: Rediger VPN-tilkobling

en: Add a new VPN connection
nb: Legg til en ny VPN-tilkobling

en: Choose which type of VPN connection you wish to create.
nb: Velg hvilken type VPN-tilkobling du ønsker å opprette.

en: Connect to:
nb: Koble til:

en: Create VPN Connection
nb: Opprett VPN-tilkobling

en: Create VPN Connection - 1 of 2
nb: Opprett VPN-tilkobling - 1 av 2

en: Create VPN Connection - 2 of 2
nb: Opprett VPN-tilkobling - 2 av 2

en: Delete the selected VPN connection
nb: Slett valgt VPN-tilkobling

en: E_xport
nb: E_ksporter

en: Edit the selected VPN connection
nb: Rediger valgt VPN-tilkobling

en: Export the VPN settings to a file
nb: Eksporter innstillinger for VPN til en fil

en: Export the selected VPN connection to a file
nb: Eksporter valgt VPN-tilkobling til en fil

en: Finish Creating VPN Connection
nb: Fullfør oppretting av VPN-tilkobling

en: Manage Virtual Private Network Connections
nb: Håndter tilkoblinger til Virtuelle Private Nettverk

en: This assistant will guide you through the creation of a connection to a Virtual Private Network (VPN).
    
    It will require some information, such as IP addresses and secrets.  Please see your system administrator to obtain this information.
nb: Denne assistenten vil hjelpe deg gjennom oppretting av en tilkobling til et Virtuelt Privat Nettverk (VPN).
    
    Du vil trenge en del informasjon slik som IP-adresse og passord. Du vil sannsynligvis kunne få denne informasjonen fra din systemadministrator.

en: VPN Connections
nb: VPN-tilkoblinger

en: WPA Automatic
nb: WPA automatisk

en: WPA2 Automatic
nb: WPA2 automatisk

en: none
nb: ingen

en: unable to create netlink socket for monitoring wired ethernet devices - %s
nb: kan ikke opprette netlink-plugg for overvåking av kablede ethernet-enheter - %s

en: unable to bind to netlink socket for monitoring wired ethernet devices - %s
nb: kan ikke binde til netlink-plugg for overvåking av kablede ethernet-enheter - %s

en: operation took too long
nb: operasjonen tok for lang tid

en: received data from wrong type of sender
nb: mottok data fra feil type avsender

en: received data from unexpected sender
nb: mottok data fra uventet avsender

en: too much data was sent over socket and some of it was lost
nb: for mye data ble sendt over pluggen og noe data gikk tapt

en: error occurred while waiting for data on socket
nb: det skjedde en feil under venting på data på sokkel

en: You are now connected to the Ad-Hoc wireless network '%s'.
nb: Du er nå koblet til Ad-Hoc trådløst nettverk «%s».

en: You are now connected to the wireless network '%s'.
nb: Du er nå koblet til trådløst nettverk «%s».

en: You are now connected to the wired network.
nb: Du er nå koblet til kablet nettverk.

en: Connection Established
nb: Tilkobling etablert

en: Disconnected
nb: Frakoblet

en: The network connection has been disconnected.
nb: Nettverksforbindelsen er frakoblet.
