NetworkManager 0.3.1 - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the glade file was not found).
ja: NetworkManager アプレットはいくつかの必要なリソースglade ファイル)をみつけることができませんでした

en: NetworkManager is not running
ja: NetworkManager は実行されていません

en: No network connection
ja: ネットワーク接続なし

en: Wired network connection
ja: 無線ネットワーク接続

en: Connected to an Ad-Hoc wireless network
ja: Ad-Hoc 無線ネットワークに接続しました

en: No network devices have been found
ja: ネットワークデバイスがみつかりませんでした

en: NetworkManager is not running...
ja: NetworkManager は実行されていません...

en: Orientation
ja: 向き

en: The orientation of the tray.
ja: トレイの向き

en: Wired Network (%s)
ja: 無線ネットワーク (%s)

en: Wireless Network (%s) | Wireless Networks (%s)
ja[0]: 無線ネットワーク (%s)
ja[1]: 無線ネットワーク (%s)

en: Wireless Network | Wireless Networks
ja[0]: 無線ネットワーク
ja[1]: 無線ネットワーク

en:  (invalid Unicode)
ja:  (不正な Unicode)

en: Create new wireless network
ja: 新しい無線ネットワークを作成

en: <span weight="bold" size="larger">Passphrase Required by Wireless Network</span>
    
    A passphrase or encryption key is required to access the wireless network '%s'.
ja: <span weight="bold" size="larger">無線ネットワークにはパスフレーズが必要です</span>
    
    無線ネットワーク '%s' にアクセスするにはパスフレーズか暗号化鍵が必要です

en: C_onnect
ja: 接続(_O)

en: Key Type:
ja: 鍵の種別

en: Passphrase:
ja: パスフレーズ:

en: Wireless Network Key Required
ja: 無線ネットワーク鍵が必要です

en: Wireless _adapter:
ja: 無線アダプタ(_A):

en: _Login to Network
ja: ネットワークにログイン(_L)
