NetworkManager - en to ca translation catalogue (173 entries)

en: Passphrase for wireless network %s
ca: Contrasenya per a la xarxa sense fil %s

en: Connection to the wireless network '%s' failed.
ca: Ha fallat la connexió a la xarxa sense fil «%s».

en: Connection to the wired network failed.
ca: Ha fallat la connexió a la xarxa amb fil.

en: Error displaying connection information:
ca: S'ha produït un error en mostrar la informació de la connexió:

en: Could not find some required resources (the glade file)!
ca: Alguns dels recursos requerits no s'han pogut trobar (el fitxer glade)!

en: No active connections!
ca: No hi ha cap connexió activa.

en: Wired Ethernet (%s)
ca: Xarxa amb fil (%s)

en: Wireless Ethernet (%s)
ca: Xarxa sense fil (%s)

en: NetworkManager Applet
ca: Miniaplicació NetworkManager

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
ca: Miniaplicació per a l'àrea de notificació per a gestionar els vostres dispositius de xarxa i connexions.

en: VPN Login Failure
ca: S'ha produït un error en l'entrada VPN

en: Could not start the VPN connection '%s' due to a login failure.
ca: Atès que s'ha produït un error en l'entrada, no s'ha pogut iniciar la connexió VPN «%s».

en: VPN Start Failure
ca: No s'ha pogut iniciar la VPN

en: Could not start the VPN connection '%s' due to a failure launching the VPN program.
ca: No s'ha pogut iniciar la connexió VPN «%s» perquè s'ha produït un error en llançar la VPN.

en: VPN Connect Failure
ca: S'ha produït un error en la connexió VPN

en: Could not start the VPN connection '%s' due to a connection error.
ca: No s'ha pogut iniciar la connexió VPN «%s» ja que s'ha produït un error de connexió.

en: VPN Configuration Error
ca: S'ha produït un error de configuració de la VPN

en: The VPN connection '%s' was not correctly configured.
ca: La connexió VPN «%s» no està correctament configurada.

en: Could not start the VPN connection '%s' because the VPN server did not return an adequate network configuration.
ca: No s'ha pogut iniciar la connexió VPN «%s» perquè el servidor VPN no ha retornat cap configuració de xarxa adequada.

en: VPN Login Message
ca: Missatge d'entrada de la VPN

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the glade file was not found).
ca: La miniaplicació NetworkManager no ha pogut trobar alguns dels recursos requerits (no s'ha trobat el fitxer glade).

en: The network device "%s (%s)" does not support wireless scanning.
ca: El dispositiu de xarxa «%s (%s)» no permet l'escaneig sense fil.

en: The network device "%s (%s)" does not support link detection.
ca: El dispositiu de xarxa «%s (%s)» no permet la detecció de l'enllaç.

en: Preparing device %s for the wired network...
ca: S'està perparant el dispositiu %s per a la xarxa amb fil...

en: Preparing device %s for the wireless network '%s'...
ca: S'està preparant el dispositiu %s per a la xarxa sense fil «%s»...

en: Configuring device %s for the wired network...
ca: S'està configurant el dispositu %s per a la xarxa amb fil...

en: Attempting to join the wireless network '%s'...
ca: S'està intentant entrar a la xarxa sense fil «%s»...

en: Waiting for Network Key for the wireless network '%s'...
ca: S'està esperant per a la clau de xarxa de la xarxa sense fil «%s»...

en: Requesting a network address from the wired network...
ca: S'està sol·licitant una adreça de xarxa per a la xarxa amb fil...

en: Requesting a network address from the wireless network '%s'...
ca: S'està sol·licitant una adreça de xarxa per a la xarxa sense fil «%s»...

en: Finishing connection to the wired network...
ca: S'està finalitzant la connexió a la xarxa amb fil...

en: Finishing connection to the wireless network '%s'...
ca: S'està finalizant la connexió a la xarxa sense fil «%s»...

en: NetworkManager is not running
ca: No s'està executant el NetworkManager

en: Networking disabled
ca: S'ha inhabilitat la xarxa

en: No network connection
ca: No hi ha cap connexió de xarxa

en: Wired network connection
ca: Connexió de xarxa amb fil

en: Connected to an Ad-Hoc wireless network
ca: Connectat a una xarxa Ad-Hoc sense fil

en: Wireless network connection to '%s' (%d%%)
ca: Connexió de xarxa sense fil a «%s» (%d%%)

en: VPN connection to '%s'
ca: Connexió VPN a «%s»

en: VPN connecting to '%s'
ca: S'està connectant amb VPN a «%s»

en: _Connect to Other Wireless Network...
ca: _Connecta a d'altres xarxes sense fil...

en: Create _New Wireless Network...
ca: Crea una xarxa sense fil _nova...

en: _VPN Connections
ca: Connexions _VPN

en: _Configure VPN...
ca: _Configura la VPN...

en: _Disconnect VPN...
ca: _Desconnecta la VPN...

en: _Dial Up Connections
ca: Connexions de _marcatge

note: FIXME: We should save and then check the state of the devices and show Connect _or_ Disconnect for each item
en: Connect to %s...
ca: Connecta a %s...

en: Disconnect from %s...
ca: Desconnecta de %s...

en: No network devices have been found
ca: No s'ha trobat cap dispositiu de xarxa

en: NetworkManager is not running...
ca: No s'està executant el NetworkManager...

note: 'Enable Networking' item
en: Enable _Networking
ca: Habilita la _xarxa

note: 'Enable Wireless' item
en: Enable _Wireless
ca: Habilita la xarxa _sense fil

note: 'Connection Information' item
en: Connection _Information
ca: _Informació de la connexió

note: Help item
en: _Help
ca: A_juda

note: About item
en: _About
ca: _Quant a

en: The NetworkManager applet could not find some required resources.  It cannot continue.
ca: La miniaplicació NetworkManager no ha pogut trobar alguns dels recursos requerits. No pot continuar.

en: Open System
ca: Sistema obert

en: Shared Key
ca: Clau compartida

en: Automatic (Default)
ca: Automàtic (Predeterminat)

en: Dynamic WEP
ca: WEP dinàmic

en: None
ca: Cap

en: WEP 128-bit Passphrase
ca: WEP contrasenya de 128-bits

en: WPA2 Personal
ca: Contrasenya personal WPA2

en: WPA Personal
ca: Contrasenya personal WPA

en: Orientation
ca: Orientació

en: The orientation of the tray.
ca: Orientació de l'àrea de notificació.

en: Wired Network (%s)
ca: Xarxa amb fil (%s)

en: _Wired Network
ca: Xarxa amb _fil

en: Wireless Network (%s) | Wireless Networks (%s)
ca[0]: Xarxa sense fil (%s)
ca[1]: Xarxes sense fil (%s)

en: Wireless Network | Wireless Networks
ca[0]: Xarxa sense fil
ca[1]: Xarxes sense fil

en:  (invalid Unicode)
ca:  (Unicode invàlid)

en: By default, the wireless network's name is set to your computer's name, %s, with no encryption enabled
ca: Per defecte, el nom de la xarxa sense fil s'estableix al nom de l'ordinador, %s, sense habilitar el xifratge

en: Create new wireless network
ca: Crea una nova xarxa sense fil

en: Enter the name and security settings of the wireless network you wish to create.
ca: Entreu el nom els paràmetres de seguretat per a la xarxa sense fil que vulgueu crear.

en: Create New Wireless Network
ca: Crea una xarxa sense fil nova

en: Existing wireless network
ca: Xarxa sense fil existent

en: Enter the name of the wireless network to which you wish to connect.
ca: Entreu el nom de la xarxa sense fil a la que vulgueu connectar-vos.

en: Connect to Other Wireless Network
ca: Connecta a d'altres xarxes sense fil

en: Error connecting to wireless network
ca: S'ha produït un error en connectar a la xarxa sense fil...

en: The requested wireless network requires security capabilities unsupported by your hardware.
ca: La xarxa sense fil seleccionada requereix certes característiques de seguretat que no estan implementades en el aquest maquinari.

en: Cannot start VPN connection '%s'
ca: No s'ha pogut iniciar la connexió VPN «%s»

en: Could not find the authentication dialog for VPN connection type '%s'. Contact your system administrator.
ca: No s'ha pogut trobar el diàleg d'autenticació per al tipus de connexió VPN «%s». Contacteu el vostre administrador de sistemes.

en: There was a problem launching the authentication dialog for VPN connection type '%s'. Contact your system administrator.
ca: S'ha produït un error en llançar el diàleg d'autenticació per al tipus de connexió VPN «%s». Contacteu el vostre administrador de sistemes.

en: <span weight="bold" size="larger">Active Connection Information</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">Informació de la connexió activa</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Passphrase Required by Wireless Network</span>
    
    A passphrase or encryption key is required to access the wireless network '%s'.
ca: <span weight="bold" size="larger">Contrasenya necessària per a la xarxa sense fil</span>
    
    Es requereix una contrasenya o clau de xifratge per a la xarxa sense fil «%s».

en: <span weight="bold" size="larger">Reduced Network Functionality</span>
    
    %s  It will not be completely functional.
ca: <span weight="bold" size="larger">Funcionalitat de xarxa reduïda</span>
    
    %s  No serà del tot funcional.

en: <span weight="bold" size="larger">Wireless Network Login Confirmation</span>
    
    You have chosen to log in to the wireless network '%s'.  If you are sure that this wireless network is secure, click the checkbox below and NetworkManager will not require confirmation on subsequent log ins.
ca: <span weight="bold" size="larger">Confirmació de l'entrada a la xarxa sense fil</span>
    
    Heu escollit entrar a la xarxa sene fil «%s». Si esteu segur que la xarxa sense fil és segura, feu clic al quadre de comprovació de sota i el NetworkManager no us tornarà a demanarà cap més confirmació per entrar a aquesta xarxa en el futur.

en: Anonymous Identity:
ca: Identitat anònima:

en: Authentication:
ca: Autenticació:

en: Broadcast Address:
ca: Adreça de multidifusió:

en: CA Certificate File:
ca: Fitxer del certificat CA:

en: C_onnect
ca: C_onnecta

en: Client Certificate File:
ca: Fitxer del certificat del client:

en: Connection Information
ca: Informació de la connexió

en: Default Route:
ca: Ruta predeterminada:

en: Destination Address:
ca: Adreça de destí:

en: Driver:
ca: Connector:

en: EAP Method:
ca: Mètode EAP:

en: Hardware Address:
ca: Adreça del maquinari:

en: IP Address:
ca: Adreça IP:

en: Identity:
ca: Identitat:

en: Interface:
ca: Interfície:

en: Key Type:
ca: Tipus de clau:

en: Key:
ca: Clau:

en: None
    WEP 128-bit Passphrase
    WEP 64/128-bit Hex
    WEP 64/128-bit ASCII
ca: Cap
    WEP contrasenya de 128 bits
    WEP 64/128-bit Hex
    WEP 64/128-bit ASCII

en: Open System
    Shared Key
ca: Sistema obert
    Clau compartida

en: Other Wireless Network...
ca: Altres xarxes sense fil...

en: Passphrase:
ca: Contrasenya:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Primary DNS:
ca: DNS primari:

en: Private Key File:
ca: Fitxer de la clau privada:

en: Private Key Password:
ca: Contrasenya de la clau privada:

en: Secondary DNS:
ca: DNS secondari:

en: Select the CA Certificate File
ca: Seleccioneu el fitxer del certificat de la CA

en: Select the Client Certificate File
ca: Seleccioneu el fitxer del certificat del client

en: Select the Private Key File
ca: Seleccioneu el fitxer de la clau privada

en: Show key
ca: Mostra la clau

en: Show passphrase
ca: Mostra la contrasenya:

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya:

en: Show passwords
ca: Mostra les contrasenyes

en: Speed:
ca: Velocitat:

en: Subnet Mask:
ca: Màscara de subxarxa:

en: Type:
ca: Tipus:

en: User Name:
ca: Nom d'usuari:

en: Wireless Network Key Required
ca: Es requereix una clau per a la xarxa sense fil

en: Wireless _adapter:
ca: _Adaptador sense fil:

en: _Always Trust this Wireless Network
ca: Confia sempre en _aquesta xarxa sense fil

en: _Don't remind me again
ca: _No m'ho tornis a recordar

en: _Login to Network
ca: _Entra a la xarxa

en: _Network Name:
ca: Nom de _xarxa:

en: _Wireless Security:
ca: Seguretat de la _xarxa sense fil:

en: Cannot add VPN connection
ca: No s'ha pogut afegir la connexions VPN

en: No suitable VPN software was found on your system. Contact your system administrator.
ca: No s'ha pogut trobar el programari VPN adequat en aquest ordinador. Contacteu el vostre administrador.

en: Cannot import VPN connection
ca: No s'ha pogut importar la connexió VPN

en: Cannot find suitable software for VPN connection type '%s' to import the file '%s'. Contact your system administrator.
ca: No s'ha pogut trobar el programari adequat per al tipus de connexió VPN «%s» per a importar el fitxer «%s». Contacteu el vostre administrador de sistemes.

en: Error retrieving VPN connection '%s'
ca: S'ha produït un error en recuperar la connexió VPN «%s»

en: Could not find the UI files for VPN connection type '%s'. Contact your system administrator.
ca: No s'han pogut trobar els fitxers d'UI per al tipus de connexió VPN «%s». Contacteu el vostre administrador de sistemes.

en: Delete VPN connection "%s"?
ca: Voleu suprimir la connexió VPN «%s»?

en: All information about the VPN connection "%s" will be lost and you may need your system administrator to provide information to create a new connection.
ca: Tota la informació sobre la connexió VPN «%s» es perdrà, i segurament necessitareu que el vostre administrador us proporcioni informació per a crear una connexió nova.

en: Unable to load
ca: No es pot carregar

en: Cannot find some needed resources (the glade file)!
ca: No s'han pogut trobar alguns dels recursos requerits el fitxer glade).

note: Edit dialog
en: Edit VPN Connection
ca: Edita la connexió VPN

en: Add a new VPN connection
ca: Afegeix una connexions VPN nova

en: Choose which type of VPN connection you wish to create.
ca: Escolliu el tipus de conenxió VPN que vulgueu crear.

en: Connect to:
ca: Connecta a:

en: Create VPN Connection
ca: Crea una connexió VPN

en: Create VPN Connection - 1 of 2
ca: Creació d'una connexió VPN - 1 de 2

en: Create VPN Connection - 2 of 2
ca: Creació d'una connexió VPN - 2 de 2

en: Delete the selected VPN connection
ca: Suprimeix la connexió VPN seleccionada

en: E_xport
ca: E_xporta

en: Edit the selected VPN connection
ca: Edita la connexió VPN seleccionada

en: Export the VPN settings to a file
ca: Exporta els paràmetres VPN al fitxer

en: Export the selected VPN connection to a file
ca: Expoerta la connexió VPN a un fitxer

en: Finish Creating VPN Connection
ca: Finalitza la creació de la connexió VPN

en: Manage Virtual Private Network Connections
ca: Gestioneu connexions a xarxes privades virtuals

en: This assistant will guide you through the creation of a connection to a Virtual Private Network (VPN).
    
    It will require some information, such as IP addresses and secrets.  Please see your system administrator to obtain this information.
ca: Aquest auxiliar us guiarà a través de la creació d'una nova connexió VPN a una xarxa privada (VPN).
    
    Cal certa informació, com ara l'adreça IP i secrets, que us hauria de proporcionar el vostre administrador.

en: VPN Connections
ca: Connexions VPN

en: WPA Automatic
ca: WPA automàtic

en: WPA2 Automatic
ca: WPA2 automàtic

en: none
ca: cap

en: unable to create netlink socket for monitoring wired ethernet devices - %s
ca: no es pot crear el sòcol netlink per a la monitorització de dispositius de xarxa amb fil ethernet - %s

en: unable to bind to netlink socket for monitoring wired ethernet devices - %s
ca: noes pot vincular al sòcol netlink per a la monitorització de dispositius de xarxa amb fil ethernet - %s

en: operation took too long
ca: l'operació ha trigat massa

en: received data from wrong type of sender
ca: s'han rebut dades d'un tipus de remitent equivocat

en: received data from unexpected sender
ca: s'han rebut dades d'un remitent que no s'esperava

en: too much data was sent over socket and some of it was lost
ca: s'ha enviat massa dades a través del sòcol, i se n'han perdut algunes

en: error occurred while waiting for data on socket
ca: s'ha produït un error en esperar dades del sòcol

en: You are now connected to the Ad-Hoc wireless network '%s'.
ca: Ara esteu connectat a la xarxa Ad-Hoc sense fil «%s».

en: You are now connected to the wireless network '%s'.
ca: Ara esteu connectat a la xarxa sense fil «%s».

en: You are now connected to the wired network.
ca: Ara esteu connectat a la xarxa amb fil.

en: Connection Established
ca: S'ha establert la connexió

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: The network connection has been disconnected.
ca: S'ha desconnectat la connexió de xarxa.
