power-management - en to pl translation catalogue (184 entries)

note: PowerManagement read dialog caption
en: Initializing Configuration
pl: Inicjalizacja konfiguracji

note: Progress stage 1/3
en: Check the environment
pl: Sprawdzenie środowiska

note: Progress stage 2/3
en: Read general settings
pl: Odczytanie ustawień ogólnych

note: Progress stage 3/3
en: Read power saving schemes
pl: Odczytanie zasad oszczędzania energii

note: Progress step 1/3
en: Checking the environment...
pl: Sprawdzanie środowiska...

note: Progress step 2/3
en: Reading general settings...
pl: Odczytywanie ustawień ogólnych...

note: Progress step 3/3
en: Reading power saving schemes...
pl: Odczytywanie zasad oszczędzania energii...

note: Progress finished
en: Finished
pl: Zakończono

note: error report
en: This system does not support ACPI or APM.
pl: Ten system nie obsługuje ACPI ani APM.

note: Error message
en: Cannot read the general settings.
pl: Nie można odczytać ustawień ogólnych.

note: Error message
en: Cannot read power saving schemes.
pl: Nie można odczytać zasad oszczędzania energii.

note: PowerManagement read dialog caption
en: Saving Configuration
pl: Zapisywanie konfiguracji

note: Progress stage 1/3
en: Write schemes
pl: Zapis schematów

note: Progress stage 2/3
en: Write general settings
pl: Zapis ustawień ogólnych

note: Progress stage 3/3
en: Restart powersave daemon
pl: Ponowne uruchomienie demona zarządzania energią

note: Progress step 1/3
en: Writing schemes...
pl: Zapisywanie schematów...

note: Progress step 2/3
en: Writing general settings...
pl: Zapisywanie ustawień ogólnych...

note: Progress step 3/3
en: Restarting powersave daemon...
pl: Ponowne uruchamianie demona zarządzania energią...

note: Error message
en: Cannot write power saving schemes.
pl: Nie można zapisać schematów oszczędzania energii.

note: Error message
en: Cannot write general settings.
pl: Nie można zapisać ustawień ogólnych.

note: Error message
en: Cannot restart the powersave daemon.
pl: Nie można uruchomić ponownie demona zarządzania energią.

note: summary text, %1 is scheme name
en: AC Scheme: %1
pl: Schemat dla zasilania z sieci: %1

note: summary text, %1 is scheme name
en: Battery Scheme: %1
pl: Schematy dla zasilania z akumulatora: %1

note: cmdline output, %1 is scheme name
en: Scheme Name: %1
pl: Nazwa schematu: %1

note: cmdline output, %1 is scheme description
en: Scheme Description: %1
pl: Opis schematu: %1

note: header for commandline output
en: Power Saving Schemes:
pl: Schematy oszczędzania energii:

note: cmdline about power saving schemes, %1 is list of schemes,
en: Available Schemes: %1
pl: Dostępne schematy: %1

note: header for commandline output
en: Battery Capacity Feedback:
pl: Informacja o naładowaniu akumulatora

note: cmdline about battery feedback, %1 is capacity level, %2 is the action if level reached (e.g., suspend to disk)
en: Warning Capacity: %1%%, Action: %2
pl: Ostrzeżenie o rozładowaniu: %1%%, działanie: %2

note: cmdline about battery feedback, %1 is capacity level, %2 is the action if level reached (e.g., suspend to disk)
en: Low Capacity: %1%%, Action: %2
pl: Niski poziom naładowania: %1%%, działanie: %2

note: cmdline about batter feedback, %1 is capacity level, %2 is the action if level reached (e.g., suspend to disk)
en: Critical Capacity: %1%%, Action: %2
pl: Kryty&czny poziom naładowania: %1%%, działanie: %2

note: header for commandline output
en: ACPI Button Actions:
pl: Konfiguracja przycisków ACPI:

note: cmdline information about actions to be done if event occurs %1 is the action (e.g., suspend to disk)
en: Power Button Action: %1
pl: Działania przycisku Zasilanie: %1

note: cmdline information about actions to be done if event occurs %1 is the action (e.g., suspend to disk)
en: Sleep Button Action: %1
pl: Działania przycisku Usypianie: %1

note: cmdline information about actions to be done if event occurs %1 is the action (e.g., suspend to disk)
en: Laptop Lid Closed Action: %1
pl: Działania zamykania pokrywy laptopa: %1

note: header for commandline output
en: Actions Allowed for Users:
pl: Działania dozwolone dla użytkowników:

note: cmdline information about operation permission, %1 = Yes or No
en: Suspend to Disk Allowed: %1
pl: Usypianie dozwolone: %1

note: cmdline information about operation permission, %1 = Yes or No
en: Suspend to RAM Allowed: %1
pl: Wstrzymywanie dozwolone: %1

note: cmdline information about operation permission, %1 = Yes or No
en: Standby Allowed: %1
pl: Stan gotowości dozwolony: %1

note: label to be put to messages like Suspend to Disk Allowed: %1
en: Yes
pl: Tak

note: label to be put to messages like Suspend to Disk Allowed: %1
en: No
pl: Nie

note: error report
en: Battery capacity not specified.
pl: Pojemność akumulatora nie jest określona.

note: error report
en: Action not specified.
pl: Działania nie są określone.

note: error report
en: Capacity must be higher than 0%% and lower than 100%%.
pl: Pojemność musi być wyższa niż 0%% i niższa niż 100%%.

note: error report
en: Specify whether the operation should be allowed.
pl: Proszę określić, czy ta operacja powinna być dozwolona.

note: error report
en: Specified battery scheme not found.
pl: Podany schemat zasilania z akumulatora nie został odnaleziony.

note: error report
en: Specified AC scheme not found.
pl: Podany schemat AC nie został odnaleziony.

note: error report
en: Operation with the scheme not specified.
pl: Operacja z tym schematem nie jest określona.

note: error report
en: Scheme name not specified.
pl: Nazwa schematu nie została określona.

note: command line help text for power management module
en: Power management configuration module
pl: Moduł konfiguracji zarządzania energią

note: command line help text for an action
en: Display current settings
pl: Wyświetl aktualne ustawienia

note: command line help text for an action
en: Set general settings
pl: Ustaw ustawienia ogólne

note: command line help text for an action
en: Set options of a scheme
pl: Ustaw opcje schematu

note: command line help text for an option
en: Display only specified scheme
pl: Wyświetl tylko wybrany schemat

note: command line help text for an option
en: Display only battery feedback configuration
pl: Wyświetl tylko konfigurację komunikacji z akumulatorem

note: command line help text for an option
en: Display only ACPI button configuration
pl: Wyświetl tylko konfigurację przycisku ACPI

note: command line help text for an option
en: Display only actions allowed for users
pl: Wyświetl tylko działania dozwolone dla użytkowników

note: command line help text for an option
en: Display only schemes selected for AC and battery power
pl: Wyświetl tylko schematy wybrane dla zasilania z sieci i z akumulatora

note: command line help text for an option
en: The battery capacity level
pl: Poziom naładowania akumulatora

note: command line help text for an option
en: The capacity of the battery for the level (in percent)
pl: Pojemność akumulatora dla poziomu (w procentach)

note: command line help text for an option
en: The action to perform when the specified capacity level is reached
pl: Działania, które należy wykonać po osiągnięciu określonego poziomu naładowania

note: command line help text for an option
en: The ACPI button to set the action for
pl: Przycisk ACPI, dla którego należy ustawić działania

note: command line help text for an option
en: The action to perform when the specified ACPI button is pressed
pl: Działania, które należy wykonać po naciśnięciu przycisku ACPI

note: command line help text for an option
en: Sets whether the specified operation should be allowed for users
pl: Określenie, czy podana operacja ma być dopuszczalna dla użytkowników

note: command line help text for an option
en: Scheme to use when running on AC power source
pl: Schemat, który ma być użyty w przypadku korzystania z zasilania z sieci

note: command line help text for an option
en: Scheme to use when running on battery power
pl: Schemat, który ma być użyty w przypadku korzystania z akumulatora

note: command line help text for an option
en: The scheme name
pl: Nazwa schematu

note: command line help text for an option
en: Add a new scheme
pl: Dodaj nowy schemat

note: command line help text for an option
en: Edit an existing scheme
pl: Edytuj istniejący schemat

note: command line help text for an option
en: Remove an existing scheme
pl: Usuń istniejący schemat

note: command line help text for an option
en: The description of the scheme
pl: Opis schematu

note: command line help text for an option
en: The scheme to clone
pl: Schemat do sklonowania

note: command line help text for an option
en: Option of a scheme to modify
pl: Opcja schematu, do modyfikacji

note: command line help text for an option
en: Value of the specified option to set
pl: Wartość wybranej opcji

note: command line help text for an option
en: New name of the scheme to rename
pl: Nowa nazwa schematu

note: yes-no popup
en: If you abort writing now, the saved
    settings may be inconsistent.
    Really abort?
pl: Jeżeli zapisywanie zostanie teraz przerwane, zachowane ustawienia mogą być niespójne. 
    Czy na pewno przerwać?

note: dialog caption
en: Power Management Settings
pl: Ustawienia zarządzania zasilaniem

note: message popup
en: Buttons can be configured only for ACPI. Your
    system probably does not support ACPI and uses APM.
pl: Przyciski można skonfigurować wyłącznie dla ACPI. Ten system
    prawdopodobnie nie obsługuje ACPI i używa APM.

note: dialog caption
en: ACPI Buttons
pl: Przyciski ACPI

note: dialog caption frame
en: Battery Capacity Feedback
pl: Sygnalizacja naładowania akumulatora

note: frame
en: Power-Saving Modes to Allow
pl: Tryby oszczędzania energii

note: dialog caption
en: Modes Permitted for Users
pl: Tryby dozwolone dla użytkowników

note: dialog caption
en: Power Management Scheme Setup
pl: Konfiguracja schematów zarządzania zasilaniem

note: Read dialog help 1/2
en: <p><b><big>Initializing Power Management Configuration</big></b><br>
    Please wait...<br></p>
pl: <p><b><big>Inicjalizacja konfiguracji zarządzania zasilaniem</big></b><br>
    Proszę czekać...<br></p>

note: Read dialog help 2/2
en: <p><b><big>Aborting Initialization</big></b><br>
    Safely abort the configuration utility by pressing <b>Abort</b> now.</p>
pl: <p><b><big>Przerwanie inicjalizacji:</big></b><br>
    Można bezpiecznie przerwać działania konfiguratora naciskając teraz <b>Przerwij</b>.</p>

note: Write dialog help 1/2
en: <p><b><big>Saving Power Management Configuration</big></b><br>
    Please wait...<br></p>
pl: <p><b><big>Zapisywanie konfiguracji zrządzania zasilaniem</big></b><br>
    Proszę czekać...<br></p>

note: Write dialog help 2/2
en: <p><b><big>Aborting Saving</big></b><br>
    Abort the save procedure by pressing <b>Abort</b>.</p>
pl: <p><b><big>Przerwanie zapisu:</big></b><br>
    Aby przerwać zapis należy nacisnąć <b>Przerwij</b>.</p>

note: Battery warning dialog help 1/3
en: <p><b><big>Battery Capacity Feedback</big></b><br>
    Set three battery capacity levels and assign actions for
    each of these capacity levels.</p>
pl: <p><b><big>Sygnalizacja naładowania akumulatora</big></b><br>
    Proszę określić trzy poziomy naładowania akumulatora i przypisać działania dla
    każdego z tych poziomów.</p>

note: Battery warning dialog help 2/3
en: <p>Use <b>Warning Capacity</b>, <b>Low Capacity</b>, and
    <b>Critical Capacity</b> to set battery levels as a percentage of full
    capacity.</p>
pl: <p>Do ustawienia poziomów akumulatora należy użyć <b>Ostrzeżenie o rozładowaniu</b>, <b>Niski poziom naładowania</b> i <b>Krytyczny poziom naładowania</b>, jako procentowej części pełnej pojemności.</p>

note: Battery warning dialog help 3/3
en: <p>Use <b>Warning Level Action</b>, <b>Low Level Action</b>, and
    <b>Critical Level Action</b> to set actions to perform if the relevant
    battery level is reached.</p>
pl: <p>Ustawienia działań związanych z poziomami naładowania akumulatora <b>Działania dla ostrzeżenia o rozładowaniu</b>, <b>Działania dla niskiego poziomu naadowania</b> oraz <b>Działania dla krytycznego poziomu naładowania</b>.</p>

note: ACPI buttons dialog help 1/1
en: <p><b><big>ACPI Buttons</big></b><br>
    Assign events to perform after a button is
    pressed. Events can be set for the <b>Power Button</b> and <b>Sleep Button</b>.
    To assign an event to perform when the lid of the laptop is
    closed, use <b>Laptop Lid Closing</b>.</p>
pl: <p><b><big>Działania dla przycisków ACPI</big></b><br>
    Proszę przypisać działania, które będą wykonywane po naciśnięciu przycisków.Działania można przypisać do przycisków <b>Zasilanie</b> oraz <b>Usypianie</b>.
    Do określenia działania związanego z zamykaniem pokrywy laptopa 
    służy przycisk <b>Zamykanie pokrywy laptopa</b>.</p>

note: enabling standby/suspend dialog help 1/6
en: <p><b><big>Modes Permitted for Users</big></b><br>
    Configure which power-saving modes users should be able to switch to.</p>
pl: <p><b><big>Tryby dopuszczone dla użytkowników</big></b><br>
    Proszę określić, które tryby oszczędzania energii mogą włączać użytkownicy.</p>

note: enabling standby/suspend dialog help 2/6
en: <p><b>Suspend to Disk</b> allows users to suspend the 
    computer to the disk (ACPI mode 4).
    Resuming after suspending to disk takes longer than resuming
    after suspending to RAM.</p>
pl: <p><b>Usypianie</b> pozwala użytkownikowi zatrzymać działanie komputera 
    z zapisaniem stanu na dysk twardy (tryb 4 ACPI).
    Przywracanie po uśpieniu trwa dłużej niż po wstrzymaniu.</p>

note: enabling standby/suspend dialog help 3/6
en: <p><b>Suspend to RAM</b> allows users to suspend 
    the computer to RAM (ACPI mode 3).
    A computer suspended to RAM still consumes electricity and
    unsaved data will be lost if it is disconnected or the battery drains.</p>
pl: <p><b>Wstrzymanie</b> pozwala użytkownikowi zatrzymać działanie komputera 
    z zapisaniem stanu do pamięci RAM (tryb 3 ACPI).
    Komputer wstrzymany ciągle zużywa energię a niezapisane dane zostaną utracone jeśli akumulator się rozładuje albo komputer zostanie odłączony od zasilania z sieci.</p>

note: enabling standby/suspend dialog help 4/6
en: <p><b>Standby Mode</b> allows users to 
    switch the computer to the standby power saving mode
    (ACPI mode 1).</p>
pl: <p><b>Stan gotowości</b> pozwala użytkownikowi przełączać działanie komputera w stan gotowości, w którym wszystkie funkcje zostają zatrzymane lub spowolnione, jednak komputer jest w każdej chwili gotowy do dalszej pracy (tryb 1 ACPI).</p>

note: enabling standby/suspend dialog help 5/6
en: <p><b><big>Supported Power-Saving Modes
    </big></b><br>
    Some machines do not support all power-saving modes. If a mode is not supported
    by your machine, the appropriate check box is disabled.</p>
pl: <p><b><big>Obsługiwane tryby oszczędzania energii </big></b><br>
    Niektóre komputery nie obsługują wszystkich trybów oszczędzania energii. Jeśli dany tryb nie jest obsługiwany przez komputer, odpowiednie pole wyboru jest nieaktywne.</p>

note: enabling standby/suspend dialog help 6/6
en: <p><b><big>Warning</big></b><br>
    Depending on your hardware, suspend to RAM or standby could fail and you may 
    need to push the reset button to reboot your computer. This could lead to 
    data loss.
    See <tt>/usr/share/doc/packages/powersave/README.suspend</tt> for details.</p>
pl: <p><b><big>Ostrzeżenie</big></b><br>
    Zależnie od urządzeń w komputerze, wstrzymywanie albo przechodzenie w stan gotowości może się nie powieść i będzie trzeba użyć przycisku Reset w celu ponownego uruchomienia komputera. Może to doprowadzić do utraty danych .
    Szczegółowe informacje znajdują się w pliku <tt>/usr/share/doc/packages/powersave/README.suspend</tt>.</p>

note: Main dialog help 1/6
en: <p><b><big>Energy Saving Schemes</big></b><br>
    Use <b>AC Powered</b> to adjust the energy saving scheme to use when your
    computer is AC powered.
    Use <b>Battery Powered</b> to adjust the energy saving scheme to use when your
    computer is powered by internal battery.</p>
pl: <p><b><big>Schematy oszczędzania energii</big></b><br>
    Do określenia schematów (zasad) oszczędzania energii przy zasilaniu sieciowym
    służy przycisk <b>Zasilanie z sieci</b>.
    Do określenia schematów oszczędzania energii przy zasilaniu z akumulatora służy przycisk <b>Zasilanie z akumulatora</b>.

note: Main dialog help 2/6
en: <p>Below the selected schemes, descriptions of both selected schemes
    are displayed.</p>
pl: <p>Poniżej wybranych schematów zamieszczono ich opisy.</p>

note: Main dialog help 3/6
en: <p><b><big>Adjusting Energy Saving Schemes</big></b><br>
    To adjust energy saving schemes, delete existing ones, or create new ones,
    use <b>Edit Schemes</b>.</p>
pl: <p><b><big>Modyfikacja schematów oszczędzania energii</big></b><br>
    Do modyfikacji schematów oszczędzania energii, usuwania istniejących lub tworzenia nowych służy opcja <b>Edycja schematów</b>.</p>

note: Main dialog help 4/6
en: <p><b><big>Battery Warning</big></b><br>
    To adjust levels of battery status and actions to perform on these levels
    of battery capacity, use <b>Battery Warning</b>.</p>
pl: <p><b><big>Ostrzeżenia o poziomie naładowania akumulatora</big></b><br>
    Do konfiguracji poziomów naładowania akumulatora oraz działań związanych z nimi służy opcja <b>Ostrzeżenia o poziomie naładowania akumulatora</b>.</p>

note: Main dialog help 5/6
en: <p><b><big>ACPI Settings</big></b><br>
    To adjust operations to perform when an ACPI button is pressed, use
    <b>ACPI Settings</b>.</p>
pl: <p><b><big>Ustawienia ACPI</big></b><br>
    Aby określić działania wykonywane po naciśnięciu przycisku ACPI służy opcja <b>Ustawienia ACPI</b>.</p>

note: Main dialog help 6/6
en: <p><b><big>Suspend Permissions</big></b><br>
    To set if users are allowed to switch the computer to the standby or
    suspend mode, use <b>Suspend Permissions</b>.</p>
pl: <p><b><big>Zezwlenia</big></b><br>
    Aby określić, czy użytkownicy będą mogli przełączać komputer w stan gotowości czy wstrzymania albo uśpienia, proszę użyć opcji <b>Zezwolenia</b>.</p>

note: Schemes list dialog 1/3
en: <p><b><big>Scheme Setup</big></b><br>
    Here, adjust the energy saving schemes. To modify a scheme, select
    it and click <b>Edit</b>.</p>
pl: <p><b><big>Ustawienia schematów</big></b><br>
    W tym oknie można dostosować schematy oszczędzania energii. W celu modyfikowania schematów należy wybrać odpowiednią pozycję i nacisnąć <b>Edytuj</b>.</p>

note: Schemes list dialog 2/3
en: <p>To add a new scheme, select a scheme to clone then click
    <b>Add</b>. To delete an existing scheme, select it and click 
    <b>Delete</b>.</p>
pl: <p>Aby dodać nowe schematy, proszę wybrać schematy do sklonowania i nacisnąć 
    <b>Dodaj</b>. Aby usunąć istniejące , należy je zaznaczyć i nacisnąć <b>Usuń</b>.</p>

note: Schemes list dialog 3/3
en: <p>In the main dialog, assign schemes to use when you 
    work on battery or AC power.</p>
pl: <p>W głównym oknie można przypisać schematy dotyczące zarówno zasilania z sieci jak i z akumulatora.</p>

note: Scheme editation dialog 1 help 1/5
en: <p><big><b>Scheme Setup</b></big>
    Configure the settings of the scheme. Enter its name in <b>Scheme Name</b>
    and optionally a description in <b>Scheme Description</b>.</p>
pl: <p><big><b>Konfiguracja schematów</b></big>
    Okno to służy do konfiguracji schematów. W pole <b>Nazwa schematu</b> proszę wpisać wybrana nazwę i opcjonalnie jego opis, w pole <b>Opis schematu</b>.</p>

note: Scheme editation dialog 1 help 3/5
en: <p><big><b>CPU Settings</b></big><br>
    Use <b>Frequency Scaling</b> to adjust the frequency of the CPU. If you set it
    to <b>Dynamic Frequency Scaling</b>, the CPU frequency is adjusted automatically
    according to the current CPU load.</p>
pl: <p><b><big>Ustawienia procesora</big></b><br>
    Proszę użyć <b>Regulacja częstotliwości</b> aby ustawić częstotliwość pracy procesora.
    Ustawienie <b>Dynamiczna regulacja częstotliwości</b> spowoduje, że częstotliwość pracy procesora będzie zmieniana automatycznie, w zależności od obciążenia.</p>

note: Scheme editation dialog 1 help 4/5
en: <p>Set <b>Allow Throttling</b> to turn CPU throttling on and adjust
    <b>Max %</b> to set the maximum CPU throttling. Throttling is supported
    only on ACPI machines.</p>
pl: <p>Proszę ustawić <b>Włącz spowalnianie procesora</b> aby uruchomić spowalnianie procesora. Następnie należy podać wartość <b>Maks. %</b>, określającą maksymalne spowolnienie procesora.</p>

note: Scheme editation dialog 1 help 5/5
en: <p>If your processor does not support CPU frequency scaling, 
    you may want to let your processor be constantly 
    slowed down when working on battery to save power. To do this, set
    <b>Always Throttle</b>.  This setting 
    might be useful on long-distance trips where you do not need the entire 
    performance of your machine.</p>
pl: <p>Jeśli używany procesor nie obsługuje regulacji częstotliwości, 
    można ustawić stałe spowolnienie procesora podczas pracy z zasilaniem 
    z akumulatora. W tym celu proszę ustawić <b>Stałe spowalnianie procesora</b>. 
    Ustawienie to może być przydatne podczas długich podróży, w czasie których pełna moc komputera nie jest potrzebna.</p>

note: Scheme editation dialog 2 help 1/2
en: <p><b><big>Hard Disk Settings</big></b><br>
    Use <b>Standby Policy</b> to adjust the power saving policy of the hard disks.
    Remember that more power saving also means waiting more often until the disk
    drive is ready.
    Use <b>Acoustic Policy</b> to adjust the acoustic policy of the disk. The noise
    produced by the disk may be lowered by moving disk heads more slowly. Not all
    disks support this feature.</p>
pl: <p><b><big>Ustawienia dysku</big></b><br>
    Proszę użyć opcji <b>Konfiguracja stanu gotowości</b> aby ustawić zasady oszczędzania energii dla twardego dysku. Należy pamiętać, że im większa oszczędność zasilania, tym dłużej trzeba czekać na gotowość dysku do pracy.
    Opcji <b>Głośność dysku</b> należy użyć, aby ustawić poziom hałasu związany z pracą dysku. Poziom ten można obniżyć przez wymuszenie wolniejszego poruszania głowicami. Nie wszystkie dyski obsługują tę funkcję.</p>

note: Scheme editation dialog 2 help 2/2
en: <p><b><big>Cooling Policy</big></b><br>
    Use the cooling policy <b>Status</b> to adjust the active or passive cooling policy.
    Active means that the cooling fan is
    turned on if the system starts overheating.
    If the system continues overheating, the CPU frequency and voltage are
    reduced. Passive means that the system first reduces frequency then, if
    that does not help, turns the cooling fan on.</p>
    <p>To specify actions to perform when the system overheats
    or reaches critical temperature, use <b>Overheat Temperature Action</b> and
    <b>Critical Temperature Action</b>.</p>
pl: <p><b><big>Zasady chłodzenia</big></b><br>
    Opcji <b>Status</b> w zasadach chłodzenia można użyć do wybrania aktywnego 
    lub pasywnego trybu chłodzenia. Tryb aktywny polega na tym, że w przypadku 
    przegrzewania się systemu włączany jest wentylator, a jeśli to nie pomaga, następuje 
    redukcja częstotliwości i napięcia pracy procesora. Tryb pasywny oznacza, że najpierw 
    redukowana jest częstotliwość procesora, a jeśli to nie pomaga włączany jest wentylator.</p>
    <p>Aby określić działania, które mają być wykonane w przypadku przegrzania 
    systemu albo osiągnięcia temperatury krytycznej, proszę użyć <b>Działania w wypadku 
    przegrzania</b> i <b>Działania dla temperatury krytycznej</b>.</p>

note: Scheme editation dialog 3 help 1/2
en: <p><b><big>Enable Screen Saver</big></b><br>
    To enable the screen saver in this scheme, set <b>Enable Screen Saver</b>.
    Disabling the screen saver is useful for schemes used, for example, for
    presentations.</p>
pl: <p><b><big>Włącz wygaszacz ekranu</big></b><br>
    Aby umożliwiść używanie wygaszaczy ekranu, należy włączyć opcję <b>Włącz wygaszacz ekranu</b>. Wyłączenie tej opcji jest użyteczne w schematach używanych np. w czasie prezentacji.</p>

note: Scheme editation dialog 3 help 2/2 Display is a substantive (screen)
en: <p><b><big>Display Blanking</big></b><br>
    To allow blanking the display using DPMS, set
    <b>Enable Display Power Management</b>.
    To set the standby, suspend, and power off time-outs use
    <b>Display Standby Time-Out</b>, <b>Display Suspend Time-Out</b>, and
    <b>Display Power Off Time-Out</b>. To disable a time-out,
    set its value to <b>0</b>.</p>
pl: <p><b><big>Wygaszanie wyświetlacza</big></b><br> 
    Aby włączyć wygaszanie wyświetlacza używającego DPMS,należy użyć 
    <b>Włącz zarządzanie energią dla wyświetlacza</b>. 
    Aby ustawić czas, po którym ma nastąpić stan gotowości, wstrzymanie albo 
    wyłączenie, proszę ustawić <b>Czas oczekiwania stanu gotowości wyświetlacza</b>, 
    <b>Czas oczekiwania wstrzymania wyświetlacza</b> i <b>Czas oczekiwania wyłączenia 
    wyświetlacza</b>. Aby nie ustawiać czasu oczekiwania, należy wpisać wartość <b>0</b>.</p>

note: combo box item
en: Notify
pl: Uwaga

note: combo box item
en: Shut Down
pl: Wyłącz

note: combo box item
en: Log Out
pl: Wyloguj

note: combo box item
en: Switch to Standby
pl: Przełącz w stan gotowości

note: combo box item
en: Suspend to RAM
pl: Wstrzymaj

note: combo box item
en: Suspend to Disk
pl: Uśpij

note: combo box item
en: Start Screen Saver
pl: Uruchom wygaszacz ekranu

note: combo box item
en: Ignore
pl: Ignoruj

note: int field
en: &Warning Capacity
pl: &Ostrzeżenie o rozładowaniu

note: int field
en: &Low Capacity
pl: &Niski poziom naładowania

note: int field
en: &Critical Capacity
pl: &Krytyczny poziom naładowania

note: combo box
en: War&ning Level Action
pl: Działania dla o&strzeżenia o rozładowaniu

note: combo box
en: Low Level &Action
pl: Działania dla n&iskiego poziomu naładowania

note: combo box
en: Cr&itical Level Action
pl: Działania dla k&rytycznego poziomu naładowania

note: frame
en: ACPI Button Configuration
pl: Konfiguracja przycisków ACPI

note: combo box
en: &Power Button
pl: Przycisk &Zasilanie

note: combo box
en: &Sleep Button
pl: Przycisk U&sypianie

note: combo box
en: &Laptop Lid Closing
pl: Zamykanie &pokrywy laptopa

note: check box
en: Suspend to &Disk
pl: &Uśpij

note: popup message
en: Use caution because suspending the machine to RAM fails
    on many machines. See the help for details.
pl: Proszę zachować ostrożność, gdyż wstrzymywanie komputera 
    nie działa prawidłowo w wielu komputerach. Szczegóły podano w pomocy.

note: check box
en: &Suspend to RAM
pl: &Wstrzymaj

note: popup message
en: Use caution because putting the machine to the standby state
    fails on many machines. See the help for details.
pl: Proszę zachować ostrożność, gdyż wprowadzanie komputera w stan gotowości 
    nie działa prawidłowo w wielu komputerach. Szczegóły podano w pomocy.

note: check box
en: S&tandby Mode
pl: Stan g&otowości

note: push button, opens battery capacity feedback dialog
en: Batt&ery Warning...
pl: Ostrzeżenia &akumulatora...

note: push button, opens ACPI button configuration dialog
en: AC&PI Settings...
pl: Ustawienia A&CPI...

note: push button, opens
en: &Suspend Permissions...
pl: &Zezwolenia...

note: fallback scheme description, displayed in a rich text but without HTML tags!!! fallback scheme description, table entre
en: No scheme description available
pl: Brak dostępnych opisów schematów

note: combo box
en: &AC Powered
pl: Zasilanie z sie&ci

note: combo box
en: &Battery Powered
pl: Zasilanie z a&kumulatora

note: frame
en: Energy Saving Schemes
pl: Schematy oszczędzania energii

note: push button
en: Ed&it Schemes
pl: E&dycja schematów

note: popup message
en: No scheme selected.
pl: Nie wybrano schematów.

note: popup message
en: The selected scheme cannot be modified.
    Add a new one instead.
pl: Wybrane schematy nie mogą być modyfikowane.
    Należy dodać nowe.

note: table header
en: Scheme Name
pl: Nazwa schematu

note: table header
en: Scheme Description
pl: Opis schematu

note: popup message
en: Scheme name must be set.
pl: Należy podać nazwę schematu.

note: popup message
en: The specified scheme name is not unique.
pl: Podana nazwa schematu nie jest niepowtarzalna.

note: pop-up message
en: The scheme name must not be longer than 32 characters.
pl: Nazwa schematu musi być krótsza niż 32 znaki.

note: text entry
en: S&cheme Name
pl: &Nazwa schematu

note: text entry
en: Scheme &Description
pl: &Opis schematu

note: frame,
en: Hard Disk
pl: Dysk twardy

note: combo box
en: &Standby Policy
pl: Zasady stanu goto&wości

note: combo box item
en: Maximum Performance
pl: Najwyższa wydajność

note: combo box item
en: Power Saving
pl: Oszczędzanie energii

note: combo box item
en: Aggressive Power Saving
pl: Zdecydowane oszczędzanie energii

note: combo box item
en: Disabled
pl: Wyłączony

note: combo box
en: &Acoustic Policy
pl: Głośność d&ysku

note: combo box item
en: Quiet
pl: Cicho

note: combo box item
en: Maximally Quiet
pl: Najciszej

note: frame
en: Cooling Policy
pl: Zasady chłodzenia

note: combo box item
en: Active
pl: Aktywny

note: combo box item
en: Passive
pl: Pasywny

note: combo box
en: &Overheat Temperature Action
pl: Działania w wypadku &przegrzania

note: combo box
en: &Critical Temperature Action
pl: Działania dla temperatury &krytycznej

note: frame
en: CPU
pl: Procesor

note: combo box
en: &Frequency Scaling
pl: Regulacja &częstotliwości

note: combo box item
en: Maximum Energy Saving
pl: Maksymalne oszczędzanie energii

note: combo box item
en: Dynamic Frequency Scaling
pl: Dynamiczna regulacja częstotliwości

note: check box
en: &Allow Throttling
pl: Włącz spowalnianie &procesora

note: integer field
en: &Max. %
pl: &Maks. %

note: check box
en: A&lways Throttle
pl: Stałe &spowalnianie procesora

note: frame
en: Screen Saver Settings
pl: Ustawienia wygaszacza ekranu

note: check box
en: Enable &Screen Saver
pl: Włącz wygaszacz ekranu

note: frame Display is a substantive (screen)
en: Display Power Management Settings
pl: Ustawienia zarządzanie energią dla wyświetlacza

note: check box Display is a substantive (screen)
en: Enable &Display Power Management
pl: Włącz zarządzanie energią dla &wyświetlacza

note: int field Display is a substantive (screen)
en: Display S&tandby Time-Out (minutes)
pl: Czas oczekiwania stanu &gotowości wyświetlacza (w minutach)

note: int field Display is a substantive (screen)
en: Display &Suspend Time-Out (minutes)
pl: Czas oczekiwania &wstrzymania wyświetlacza (w minutach)

note: int field Display is a substantive (screen)
en: Display Power &Off Time-Out (minutes)
pl: Czas oczekiwania w&yłączenia wyświetlacza (w minutach)

note: Initialization dialog caption
en: Power Management Configuration
pl: Konfiguracja zarządzania energią

note: Initialization dialog contents
en: Initializing...
pl: Inicjalizacja...
