F-Spot - en to ca translation catalogue (474 entries)

en: F-Spot Photo Manager
ca: Gestor fotogràfic F-Spot

en: Organize, enjoy, and share your photos
ca: Organitzeu, gaudiu i compartiu fotografies

en: Photo Manager
ca: Gestor fotogràfic

en: F-Spot Photo Viewer
ca: Visualitzador fotogràfic F-Spot

en: Photo Viewer
ca: Visualitzador fotogràfic

en: By Extension
ca: Per extensió

en: Unsupported file format.
ca: El format del fitxer no està implementat.

en: Determine File Type:
ca: Determina el tipus de fitxer:

en: Load Image
ca: Carrega la imatge

en: Save Image
ca: Desa la imatge

en: No image loaded.
ca: No s'ha carregat cap imatge.

en: Can't save non local files.
ca: No es poden desar fitxers que no siguin locals.

en: Unsupported image type for saving.
ca: Aquest format d'imatge no està implementat per desar.

en: interpolation type
ca: tipus d'interpolació

en: the type of interpolation to use
ca: el tipus d'interpolació per utilitzar

en: check type
ca: tipus de verificació

en: the type of chequering to use
ca: el tipus de graella per utilitzar

en: the size of chequers to use
ca: la mida de les caselles de la graella per utilitzar

en: dither
ca: trama

en: dither type
ca: tipus de trama

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: Unknown transform type %d
ca: El tipus de transformació %d és desconegut

en: Operation failed
ca: L'operació ha fallat

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Path
ca: Camí

en: File
ca: Fitxer

en: Index
ca: Índex

en: Downloading Previews
ca: S'estan baixant les previsualitzacions

en: Downloading Preview of {0}
ca: S'està baixant la previsualització de {0}

en: Unknown destination.
ca: La destinació és desconeguda.

en: When copying files from a camera you must select a valid destination on the local filesystem
ca: Quan copieu fitxers des d'una càmera, heu d'escollir una destinació vàlida del sistema de fitxers local

en: Unable to create directory.
ca: No s'ha pogut crear el directori.

en: Transferring Pictures
ca: S'estan transferint les fotografies

en: Copying file {0} of {1}
ca: S'està copiant el fitxer {0} de {1}

en: Done Copying Files
ca: S'han copiat els fitxers

en: Download Complete
ca: S'ha acabat la descàrrega

en: Error transferring file
ca: S'ha produït un error en transferir el fitxer

en: Transferring "{0}" from camera
ca: S'està transferint la fotografia "{0}" des de la càmera

en: Select Destination
ca: Seleccioneu la destinació

en: Camera
ca: Càmera

en: Transferring picture "{0}" To CD
ca: S'està transferint la fotografia "{0}" al CD-ROM

note: This indicates the current photo is photo {0} of {1} out of photos
en: {0} of {1}
ca: {0} de {1}

en: Done Sending Photos
ca: S'han enviat les fotografies

en: Transfer Complete
ca: S'ha acabat la transferència

en: Error While Transferring
ca: S'ha produït un error mentre s'estava transferint

en: Error Transferring
ca: S'ha produït un error en transferir

en: Error: Error while transferring; Aborting
ca: Error: s'ha produït un error mentre s'estava transferint; s'està avortant

en: Error: File Already Exists; Aborting
ca: Error: el fitxer ja existeix; s'està avortant

en: Error saving adjusted photo
ca: S'ha produït un error en desar una fotografia ajustada

en: Received exception "{0}". Unable to save photo {1}
ca: S'ha rebut l'excepció "{0}". No s'ha pogut desar la fotografia {1}

en: Image Directory
ca: Directori d'imatges

en: Thumbnail Directory
ca: Directori de miniatures

en: Exif Directory
ca: Directori d'Exif

en: GPS Directory
ca: Directori de GPS

en: InterOperability Directory
ca: Directori d'interoperabilitat

en: Unknown Directory
ca: El directori és desconegut

en: Authorize
ca: Autoritza

en: Return to this window after you have finished the authorization process on Flickr.com and click the "Complete Authorization" button below
ca: Torneu aquí en acabar el procés d'autorització des de Flickr.com i cliqueu el botó "Autorització completada" que hi ha més avall

en: Complete Authorization
ca: Autorització completada

en: Logging into Flickr.Com
ca: S'està entrant a Flickr.com

en: Checking credentials...
ca: S'estan comprovant les credencials...

en: Welcome {0} you are connected to Flickr.Com
ca: Benvinguts a {0}; esteu connectats a Flickr.com

en: Sign in as a different user
ca: Entreu com un usuari diferent

en: Waiting for response {0} of {1}
ca: S'està esperant la resposta {0} de {1}

en: Uploading picture "{0}"
ca: S'està pujant la fotografia "{0}"

en: Upload Complete
ca: S'ha acabat la pujada

en: Error Uploading To Flickr: {0}
ca: S'ha produït un error en pujar a Flickr: {0}

en: Error
ca: S'ha produït un error

en: Unable to log on.
ca: No s'ha pogut iniciar la sessió.

en: Uploading Pictures
ca: S'estan pujant les fotografies

en: Select Export Folder
ca: Seleccioneu la carpeta d'exportació

en: Building Gallery
ca: S'està construint la galeria

note: Abbreviation of previous
en: Prev
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Gallery generated by
ca: Galeria generada per

en: Page:
ca: Pàgina:

en: Exit fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

en: <b>Account</b>
ca: <b>Compte</b>

en: <b>Action</b>
ca: <b>Acció</b>

en: <b>Album</b>
ca: <b>Àlbum</b>

en: <b>Co_rrections</b>
ca: <b>Co_rreccions</b>

en: <b>Color Management</b>
ca: <b>Gestor del color</b>

en: <b>Color Temperature</b>
ca: <b>Temperatura del color</b>

en: <b>Destination</b>
ca: <b>Destinació</b>

en: <b>End Date</b>
ca: <b>Data final</b>

en: <b>Export Method</b>
ca: <b>Mètode d'exportació</b>

en: <b>Exposure</b>
ca: <b>Exposició</b>

en: <b>From Photo</b>
ca: <b>Des d'una fotografia</b>

en: <b>Gallery</b>
ca: <b>Galeria</b>

en: <b>Histo_gram</b>
ca: <b>Histo_grama</b>

en: <b>Histogram</b>
ca: <b>Histograma</b>

en: <b>Metadata</b>
ca: <b>Metadades</b>

en: <b>Photograph Layout</b>
ca: <b>Disposició de la fotografia</b>

en: <b>Photos to Burn</b>
ca: <b>Fotografies per cremar</b>

en: <b>Photos</b>
ca: <b>Fotografies</b>

en: <b>Predefined</b>
ca: <b>Predefinit</b>

en: <b>Preview</b>
ca: <b>Previsualització</b>

en: <b>Printer Details</b>
ca: <b>Detalls de la impressora</b>

en: <b>Reference Photo</b>
ca: <b>Fotografia de referència</b>

en: <b>Screensaver</b>
ca: <b>Estalvi de pantalla</b>

en: <b>Start Date</b>
ca: <b>Data d'inici</b>

en: <b>Style</b>
ca: <b>Estil</b>

en: <b>Viewing permissions</b>
ca: <b>Permisos de visualització</b>

en: <b>_White Balance</b>
ca: <b>_Balanç de blancs</b>

en: <small><i>Enable this option to store tags and descriptions inside 
    supported image formats.</i></small>
ca: <small></i>Habiliteu aquesta opció per desar les etiquetes i els descriptors 
    juntament amb les imatges de format implementat.</i></small>

en: <small><i>Select the tag you like F-Spot to display images from while acting as the screensaver</i></small>
ca: <small><i>Seleccioneu l'etiqueta de les imatges que voleu que l'F-Spot mostri com a estalvi de pantalla</i></small>

en: <small>_Brightness:</small>
ca: <small>_Lluminositat:</small>

en: <small>_Exposure:</small>
ca: <small>_Exposició:</small>

en: <small>_Hue:</small>
ca: <small>_Matís:</small>

en: <small>_Saturation:</small>
ca: <small>_Saturació:</small>

en: <span weight='bold' size='larger'>Error Connecting to Gallery</span>
ca: <span weight='bold' size='larger'>S'ha produït un error en connectar amb la galeria</span>

en: Ad_just Color...
ca: A_justa el color...

en: Adjust Color
ca: Ajusta el color

en: Adjust Time
ca: Ajusta la data i l'hora

en: Adjust _Time
ca: Ajusta la da_ta i l'hora

en: Attach tag:
ca: Adjunta l'etiqueta:

en: Browse
ca: Navega

en: C_aption:
ca: Llegend_a:

en: Camera Selection
ca: Selecció de la càmera

en: Co_nfigure
ca: Co_nfigura

en: Copy Locat_ion
ca: Copia la ub_icació

en: Copy _Files to:
ca: Copia els _fitxers a:

en: Copy file to the Photos folder
ca: Copia el fitxer a la carpeta de les fotografies

en: Create CD
ca: Crea un CD

en: Create New _Tag...
ca: Crea una etique_ta nova...

en: Create _New Version...
ca: Crea una versió _nova...

en: Create _gallery using "Original"
ca: Crea una _galeria a partir de l'"Original"

en: Create standalone _web gallery
ca: Crea una galeria _web

en: Crop photo to _fit
ca: Escapça la _fotografia fins que encaixi

en: D_escription:
ca: D_escripció:

en: Directory
ca: Directori

en: Display Side_bar
ca: Mostra la _barra lateral

en: Display T_ags
ca: Mostr_a les etiquetes

en: Display Too_lbar
ca: Mostra la b_arra d'eines

en: Display _Dates
ca: Mostra les _dates

en: Display _Timeline
ca: Mos_tra el cronograma

en: E-_Mail:
ca: Adre_ça electrònica:

en: E_xport titles and comments
ca: E_xporta els títols i els comentaris

en: E_xport to CD...
ca: E_xporta al CD...

en: Edit Tag Icon
ca: Edita l'etiqueta de la icona

en: Edit icon
ca: Edita la icona

en: Export
ca: Exporta

en: Export _titles and comments
ca: Exporta els _títols i els comentaris

en: Export to _Flickr...
ca: Exporta al _Flickr...

en: Export to _Folder...
ca: Exporta a una _carpeta...

en: Export to _Web Gallery...
ca: Exporta a una galeria _web...

en: F-Spot Photo Album
ca: Àlbum de fotografies F-Spot

en: F-Spot View
ca: Visualització de l'F-Spot

en: F-Spot needs your authorization in order to upload photos to your Flickr account. Press the "Authorize" button to open a web browser and give F-Spot the authorization.
ca: Heu d'autoritzar l'F-Spot a pujar les fotografies al vostre compte de Flickr. Premeu el botó "Autoritza" per obrir el navegador i autoritzar l'F-Spot.

en: Fin_d
ca: Ce_rca

en: Find by _Tag
ca: Cerca per e_tiqueta

en: Folder Export
ca: Exporta la carpeta

en: From Screen
    Standard RGB
ca: De la pantalla
    RGB estàndard

en: Full Page
    Standard - 4x6
ca: Pàgina completa
    Estàndard - 4x6

en: G_allery Name:
ca: Nom de la g_aleria:

en: G_allery:
ca: G_aleria:

en: Gallery
ca: Galeria

en: Hairline
    0.25"
    0.5"
    1"
ca: Línia fina
    0,25"
    0,5"
    1"

en: Import
ca: Importa

en: Import Source:
ca: Font d'importació:

en: Import photos
ca: Importa les fotografies

en: Include subdirectories
ca: Inclou els subdirectoris

en: Make F-Spot your screensaver
ca: Feu de l'F-Spot el vostre estalvi de pantalla

en: Metadata Browser
ca: Navegador de metadades

en: N_umber of Copies:
ca: N_ombre de còpies:

en: None
    Title
    Filename
    Date
    Photo Details
ca: Cap
    Títol
    Nom del fitxer
    Data
    Detalls de la fotografia

en: Open _Folder...
ca: Obre una _carpeta...

en: Open _album in browser when done uploading
ca: Obre l'àlbum en el n_avegador quan finalitzis la pujada

en: Open _destination when done exporting
ca: Obre la _destinació quan finalitzis l'exportació

en: P_arent Tag:
ca: Etiqueta p_are:

en: P_hoto Source:
ca: Fo_nt de la fotografia:

en: Page 1 of 3
ca: Pàgina 1 de 3

en: Pause
ca: Pausa

en: Photo 0 of 0
ca: Fotografia 0 de 0

en: Photo _Size:
ca: Mida de la _fotografia:

en: Please verify that the settings for this gallery are correct.
ca: Verifiqueu que els paràmetres d'aquesta galeria són correctes.

en: Preferences
ca: Preferències

en: Previous
ca: Anterior

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print crop _marks
ca: Imprimeix les _marques d'escapçada

en: Private
ca: Privat

en: Public
ca: Públic

en: Re_fresh Thumbnail
ca: _Actualitza la miniatura

en: Rem_ove Tag
ca: Elimi_na l'etiqueta

en: Rotate _Left
ca: Gira a l'_esquerra

en: Rotate _Right
ca: Gira a la _dreta

en: Select Photos to Copy From Camera...
ca: Seleccioneu els fitxers de la càmera que s'han de copiar...

en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

en: Select _None
ca: _No seleccionis res

en: Select a Tag...
ca: Selecciona una etiqueta...

en: Select the camera from which you want to transfer files
ca: Seleccioneu la càmera des d'on voleu transferir els fitxers

en: Selected Camera:
ca: Càmera seleccionada:

en: Selection
    Gallery
    Viewport
ca: Selecció
    Galeria
    Àrea de visualització

en: Send _Mail...
ca: Envia un _correu...

en: Set Date Range
ca: Estableix el rang de les dates

en: Set _Date Range...
ca: Estableix el rang de les _dates...

en: Set as _Background
ca: Estable_ix com a fons

en: Shift all photos by {0}
ca: Canvia totes les fotografies per {0}

en: Show or hide the side pane
ca: Mostra o amaga la barra lateral

en: Show or hide the toolbar
ca: Mostra o amaga la barra d'eines

en: Side _pane
ca: Barra _lateral

en: So_urce Temp
ca: Fo_nt temporal

en: Space all photos by
ca: Espaia les fotografies

en: Standard RGB
    Image Profile
    Custom
ca: RGB estàndard
    Perfil d'imatge
    Personalitzat

en: Strip _metadata
ca: Elimina les _metadades

en: Strip image _metadata
ca: Elimina les _metadades de la imatge

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: View
ca: Vista

en: Visible to Family
ca: Visible a la família

en: Visible to Friends
ca: Visible als amics

en: Will print using: US Letter size on Generic Postscript
ca: S'imprimirà usant: mida US Letter en Postscript genèric

en: Write _metadata to file
ca: Escriu les _metadades al fitxer

en: Zoom _in
ca: Ampl_ia

en: Zoom _out
ca: Reduei_x

en: Zoom in
ca: Amplia

en: Zoom out
ca: Redueix

en: _Album Name:
ca: _Nom de l'àlbum:

en: _Attach Tag
ca: _Adjunta l'etiqueta

en: _Attach Tag to Selection
ca: _Adjunta l'etiqueta a la selecció

en: _Border:
ca: Co_ntorn:

en: _Brightness:
ca: _Lluminositat:

en: _Browse Previously Scheduled Files
ca: N_avega pels fitxers planificats anteriorment

en: _Clear Date Range
ca: _Neteja el rang de dates

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Delete From Drive
ca: E_sborra del disc

en: _Delete Selected Tag
ca: _Esborra l'etiqueta seleccionada

en: _Delete Version
ca: S_uprimeix la versió

en: _Description:
ca: De_scripció:

en: _Destination Temp
ca: De_stinació temporal

en: _Display:
ca: _Mostra:

en: _Edit Selected Tag...
ca: E_dita l'etiqueta seleccionada...

en: _Export
ca: E_xporta

en: _Export tags
ca: E_xporta les etiquetes

en: _Export to Album:
ca: E_xporta a l'àlbum:

en: _Folder:
ca: _Carpeta:

en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

en: _Gallery
ca: _Galeria

en: _Gallery Name:
ca: _Nom de la galeria:

en: _Gallery:
ca: _Galeria:

en: _Hue:
ca: _Matís:

en: _Icon:
ca: _Icona:

en: _Import files after copy
ca: _Importa els fitxers després de la còpia

en: _Import...
ca: _Importa...

en: _Metadata Browser
ca: Navegador de _metadades

en: _Month
ca: _Mes

en: _New Window
ca: Finestra _nova

en: _Open album in browser when done uploading
ca: O_bre l'àlbum en el navegador quan finalitzis la pujada

en: _Open destination when done exporting
ca: O_bre la destinació quan finalitzis l'exportació

en: _Output:
ca: _Sortida:

en: _Parent Album:
ca: Àlbum _pare:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Print...
ca: _Imprimeix...

en: _Remove From Catalog
ca: _Esborra del catàleg

en: _Remove Tag From Selection
ca: _Elimina l'etiqueta de la selecció

en: _Rename Version
ca: Can_via el nom de la versió

en: _Resize to:
ca: _Redimensiona a:

en: _Saturation:
ca: _Saturació:

en: _Save the files only
ca: De_sa únicament els fitxers

en: _Scale photos to no larger than:
ca: _Escala les fotografies a no més de:

en: _Select Tags...
ca: _Seleccioneu les etiquetes...

en: _Sharpen...
ca: Nitide_sa...

en: _Slideshow
ca: _Projecció de diapositives

en: _Strip metadata
ca: _Elimina les metadades

en: _Tag Name:
ca: _Nom de l'etiqueta:

en: _Tags
ca: _Etiquetes

en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Untagged Photos
ca: _Fotografies sense etiqueta

en: _Username:
ca: _Nom d'usuari:

en: _Version
ca: _Versió

en: _View
ca: _Vista

en: _View photos in browser when done uploading
ca: O_bre l'àlbum en el navegador quan finalitzis la pujada

en: _Virtual Filesystem
ca: Sistema de fitxers _virtual

en: _Write only these photos to CD
ca: E_scriu només aquests elements al CD-ROM

note: The preceding text here is the second checkbutton in the Time dialog that says "Space all photos by []"
en: min. Starting at {0}
ca: min. Comença a {0}

en: pixels
ca: píxels

en: (TopLevel)
ca: (Nivell superior)

en: Error Uploading To Gallery: {0}
ca: S'ha produït un error en pujar a la galeria: {0}

en: (No Gallery)
ca: (Cap galeria)

en: (Not Connected)
ca: (Sense connexió)

en: (No Albums)
ca: (Cap àlbum)

en: More dates
ca: Més dates

en: More directories
ca: Inclou els directoris

en: More
ca: Més

en: Select Folder
ca: Seleccioneu la carpeta

en: (No Cameras Detected)
ca: (No s'ha detectat cap càmera)

en: Loading {0} of {1}
ca: S'està carregant {0} de {1}

en: Done Loading
ca: S'ha carregat

en: Directory does not exist.
ca: El directori no existeix.

en: Select Tag
ca: Selecciona l'etiqueta

en: Name:
ca: Nom:

en: Version:
ca: Versió:

en: Date:
ca: Data:

en: Size:
ca: Mida:

en: Exposure:
ca: Exposició

note: The label for the root category is used in new and edit tag dialogs
en: (None)
ca: (Cap)

en: (Unknown)
ca: (Desconegut)

en: Extended Metadata
ca: Metadades ampliades

en: No active photo
ca: No hi ha cap fotografia activa

en: The photo "{0}" does not exist
ca: La fotografia "{0}" no existeix

en: No metadata available
ca: No hi ha metadades disponibles

en: IPTC Information Interchange Model (IIM) Version number
ca: Versió IPTC del model d'intercanvi d'informació (MII)

en: OSI Destination routing information
ca: Informació d'encaminament OSI

en: IPTC file format
ca: Format de fitxer IPTC

en: Identifies the provider and product
ca: Identifica el proveïdor i el producte

en: A unique number identifying the envelope
ca: Un número únic per identificar el sobre

en: A unique number
ca: Un número únic

en: The envelope handling priority between 1 (most urgent) and 9 (least urgent)
ca: La prioritat de tractament del sobre és entre 1 (urgència màxima) i 9 (urgència mínima)

en: The year month and day (CCYYMMDD) the service sent the material
ca: L'any, el mes i el dia (CCAAMMDD) en què el servei va enviar el material

en: The hour minute and second the (HHMMSS+HHMM) the service sent the material
ca: L'hora, els minuts i els segons (HHMMSS+HHMM) en què el servei va enviar el material

en: The character set designation
ca: Designació del joc de caràcters

en: External globally unique object identifier
ca: Identificador únic, global i extern de l'objecte

en: Abstract Relationship Method (ARM) identifier
ca: Identificador del mètode de relació abstracte (ARM)

en: Abstract Relationship Method (ARM) version number.
ca: Versió del mètode de relació abstracte (ARM)

en: Number identifying the IIM version this application record uses
ca: Identificador de la versió d'MII que fa servir aquesta aplicació

en: Object type reference
ca: Referència del tipus d'objecte

en: Object attribute reference
ca: Referència de l'atribut d'objecte

en: Object name
ca: Nom de l'objecte

en: Status of the objectdata according to the provider
ca: Estat de les dades de l'objecte d'acord amb el proveïdor

en: Name of the city the content is focussing on
ca: Nom de la ciutat on s'ha fet la fotografia

en: Copyright information for
ca: Informació de copyright per

en: Full name of the country of the focus of the content
ca: Nom complet del país on s'ha fet la fotografia

en: Two or three letter ISO3166 code of the country of the focus of the content
ca: Les dues o tres lletres del codi ISO 3166 corresponents al país on s'ha fet la fotografia

en: The title of the author or creator
ca: El títol de l'autor o del creador

en: The person involved in writing, editing or correcting the object data or caption/abstract
ca: La persona implicada en l'escriptura, l'edició o la correcció de les dades de l'objecte, de la llegenda o del resum

en: Headline of the content
ca: Titular del contingut

en: Instructions from the creator to the receiver not covered by other fields
ca: Instruccions complementàries del creador per al destinatari

en: Intellectual genre of the object
ca: Tipus d'objecte

en: Unknown IIM DataSet
ca: El joc de dades MII és desconegut

en: Error saving sharpened photo
ca: S'ha produït un error en desar la fotografia amb més nitidesa

en: Sharpen
ca: Nitidesa

en: Amount:
ca: Quantitat:

en: Radius:
ca: Radi:

en: Threshold:
ca: Llindar:

en: Browse many photos simultaneously
ca: Navega per diverses fotografies simultàniament

en: View and edit a photo
ca: Visualitza i edita una fotografia

en: View photos fullscreen
ca: Visualitza les fotografies a pantalla completa

en: View photos in a slideshow
ca: Projecta les fotografies com a diapositives

en: No cameras detected.
ca: No s'ha detectat cap càmera.

en: Error connecting to camera
ca: S'ha produït un error en connectar amb la càmera

en: Received error "{0}" while connecting to camera
ca: S'ha rebut l'error "{0}" mentre es connectava amb la càmera

note: Translators, The singular case will never happen here.
en: Merge the selected tag | Merge the {0} selected tags?
ca[0]: Voleu esborrar l'etiqueta seleccionada?
ca[1]: Voleu esborrar les {0} etiquetes seleccionades?

en: This operation will merge the selected tags and any sub-tags into a single tag.
ca: Aquesta operació fusionarà les etiquetes i les subetiquetes seleccionades en una de sola.

en: Unsharp Mask
ca: Màscara no nítida

en: _Ok
ca: D'ac_ord

en: Error Deleting Picture
ca: S'ha produït un error en esborrar la fotografia

en: No permission to delete the file:
    {0}
ca: No teniu permís per esborrar el fitxer:
    {0}

en: An error of type {0} occurred while deleting the file:
    {1}
ca: S'ha produït un error de tipus {0} en esborrar el fitxer:
    {1}

en: Delete the selected photo permanently? | Delete the {0} selected photos permanently?
ca[0]: Voleu suprimir permanentment la fotografia seleccionada?
ca[1]: Voleu suprimir permanentment les {0} fotografies seleccionades?

en: This deletes all versions of the selected photo from your drive. | This deletes all versions of the selected photos from your drive.
ca[0]: Se suprimiran del disc totes les versions de la fotografia seleccionada.
ca[1]: Se suprimiran del disc totes les versions de les fotografies seleccionades.

en: _Delete photo | _Delete photos
ca[0]: _Suprimeix la fotografia
ca[1]: _Suprimeix les fotografies

en: Remove the selected photo from F-Spot? | Remove the {0} selected photos from F-Spot?
ca[0]: Voleu suprimir la fotografia seleccionada de l'F-Spot?
ca[1]: Voleu suprimir les {0} fotografies seleccionades de l'F-Spot?

en: If you remove photos from the F-Spot catalog all tag information will be lost. The photos remain on your computer and can be imported into F-Spot again.
ca: Si suprimiu fotografies del catàleg de l'F-Spot, tota la informació de les etiquetes es perdrà. Les fotografies, però, es mantindran a l'ordinador i es podran tornar a importar a l'F-Spot.

en: _Remove from Catalog
ca: _Esborra del catàleg

en: Delete tag "{0}"?
ca: Voleu esborrar l'etiqueta "{0}"?

en: Delete the {0} selected tags?
ca: Voleu esborrar les etiquetes {0} seleccionades?

en: If you delete a tag, all associations with photos are lost.
ca: Si esborreu una etiqueta, totes les associacions amb les fotografies es perdran.

en: _Delete tag | _Delete tags
ca[0]: _Esborra l'etiqueta
ca[1]: _Esborra les etiquetes

note: A Category is not empty. Can not delete it.
en: Tag is not empty
ca: L'etiqueta no és buida

en: Rotate selected photo left | Rotate selected photos left
ca[0]: Gira la fotografia seleccionada cap a l'esquerra
ca[1]: Gira les fotografies seleccionades cap a l'esquerra

en: Rotate selected photo right | Rotate selected photos right
ca[0]: Gira la fotografia seleccionada cap a la dreta
ca[1]: Gira les fotografies seleccionades cap a la dreta

en: Create New Version? | Create New Versions?
ca[0]: Voleu crear una versió nova?
ca[1]: Voleu crear versions noves?

en: Before launching {1}, should F-Spot create a new version of the selected photo to preserve the original? | Before launching {1}, should F-Spot create new versions of the selected photos to preserve the originals?
ca[0]: Abans d'activar {1}, voleu fer una versió nova de la fotografia seleccionada per preservar l'original?
ca[1]: Abans d'activar {1}, voleu fer versions noves de les fotografies seleccionades per preservar els originals?

en: Creator
ca: Creador

en: Title
ca: Títol

en: Subject and Keywords
ca: Assumpte i paraules clau

en: Compression
ca: Compressió

en: Planar Configuration
ca: Configuració plana

en: Orientation
ca: Orientació

en: Photometric Interpretation
ca: Interpretació fotomètrica

en: Resolution Unit
ca: Unitat de resolució

en: Exposure Program
ca: Programa d'exposició

en: Metering Mode
ca: Mode de mesura

en: Exposure Mode
ca: Mode d'exposició

en: Custom Rendered
ca: Tractament personalitzat

en: Components Configuration
ca: Configuració dels components

en: Light Source
ca: Font de la llum

en: Sensing Method
ca: Mètode de detecció

en: Color Space
ca: Espai de colors

en: White Balance
ca: Balanç de blancs

en: Focal Plane Resolution Unit
ca: Unitat de resolució del pla focal

en: File Source Type
ca: Tipus de font del fitxer

en: Scene Capture Type
ca: Tipus de captura d'escena

en: Gain Control
ca: Control de guanys

en: Saturation
ca: Saturació

en: Sharpness
ca: Nitidesa

en: Scene Type
ca: Tipus d'escena

en: No applications available
ca: No hi ha aplicacions disponibles

en: Open With
ca: Obre amb

en: Copy Photo Location
ca: Copia la ubicació de la fotografia

en: Remove From Catalog
ca: Esborra del catàleg

en: Delete From Drive
ca: Esborra del disc

note: FIXME TagMenu is ugly.
en: Attach Tag
ca: Adjunta l'etiqueta

note: FIXME finish the IPhotoSelection stuff and move the activate handler into the class this current method is way too complicated.
en: Remove Tag
ca: Elimina l'etiqueta

en: Modified | Modified ({0})
ca[0]: Modificat
ca[1]: Modificats ({0})

en: Modified in {1} | Modified in {1} ({0})
ca[0]: Modificat en {1}
ca[1]: Modificats en {1} ({0})

note: Fixme this should really set parent menu items insensitve
en: (No Tags)
ca: (Cap etiqueta)

en: Create New Version
ca: Crea una versió nova

en: Rename Version
ca: Canvia el nom de la versió

en: New name:
ca: Nom nou:

en: Could not create a new version
ca: No s'ha pogut crear una versió nova

en: Received exception "{0}". Unable to create version "{1}"
ca: S'ha rebut l'excepció "{0}". No s'ha pogut crear la versió "{1}"

en: Really Delete?
ca: Esteu segur que voleu suprimir?

en: Really delete version "{0}"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la versió "{0}"?

note: FIXME show error dialog.
en: Could not delete a version
ca: No s'ha pogut esborrar la versió

en: Received exception "{0}". Unable to delete version "{1}"
ca: S'ha rebut l'excepció "{0}". No s'ha pogut esborrar la versió "{1}"

en: Could not rename a version
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la versió

en: Received exception "{0}". Unable to rename version to "{1}"
ca: S'ha rebut l'excepció "{0}". No s'ha pogut desar la versió com a "{1}"

en: (No Edits)
ca: (Cap modificació)

en: No Constraint
ca: Cap restricció

en: 4 x 3 (Book)
ca: 4 x 3 (llibre)

en: 4 x 6 (Postcard)
ca: 4 x 6 (postal)

en: 4 x 3 Portrait (Book)
ca: 4 x 3 retrat (llibre)

en: 4 x 6 Portrait (Postcard)
ca: 4 x 6 retrat (postal)

en: 5 x 7 Portrait (L, 2L)
ca: 5 x 7 retrat (L, 2L)

en: 8 x 10 Portrait
ca: 8 x 10 retrat

en: Square
ca: Quadrat

en: Crop photo to selected area
ca: Escapça la fotografia fins que encaixi

en: Remove redeye from selected area
ca: Treu els ulls vermells de la zona seleccionada

en: Select an area to crop
ca: Seleccioneu l'àrea que voleu esborrar

en: Select an area to remove redeye
ca: Seleccioneu l'àrea d'on voleu treure els ulls vermells

en: Error editing photo
ca: S'ha produït un error en editar la fotografia

en: No selection available
ca: No hi ha cap selecció disponible

en: This tool requires an active selection. Please select a region of the photo and try the operation again
ca: Aquesta eina requereix una selecció activa. Seleccioneu una regió de la fotografia i proveu-ho una altra vegada

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Adjust the photo colors
ca: Ajusta el color de la fotografia

en: Constrain the aspect ratio of the selection
ca: Imposa el format de la selecció

en: Next photo
ca: Fotografia següent

en: Previous photo
ca: Fotografia anterior

en: Convert the photo to black and white
ca: Compon la fotografia en blanc i negre

en: Convert the photo to sepia tones
ca: Compon la fotografia en tons sèpia

en: Rotating photos
ca: S'estan girant les fotografies

en: Rotating photo "{0}"
ca: S'està girant la fotografia "{0}"

en: Unable to rotate photo | Unable to rotate {0} photos
ca[0]: No es pot girar la fotografia
ca[1]: No es poden girar les {0} fotografies

en: Received error "{0}" while attempting to rotate {1}
ca: S'ha produït l'error "{0}" mentre s'intentava girar {1}

en: Error while rotating photo.
ca: S'ha produït un error en girar la fotografia

en: Adjust Colors
ca: Ajusta el color

en: Crop
ca: Escapça

en: Desaturate
ca: Dessaturació

en: Edit Photo
ca: Edita la fotografia

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Loading
ca: S'està carregant

en: Logo
ca: Logotip

en: Create New Tag
ca: Crea una etiqueta nova

en: Question
ca: Pregunta

en: Reduce Red-Eye
ca: Reducció d'ulls vermells

en: Sepia Tone
ca: Tons sèpia

en: Slideshow
ca: Projecció de diapositives

en: Near
ca: Prop

en: Far
ca: Lluny

en: This name is already in use
ca: Aquest nom ja s'està usant

en: Name of New Tag:
ca: Nom de l'etiqueta nova:

en: Edit Tag
ca: Edita l'etiqueta

en: Tag Name:
ca: Nom de l'etiqueta:

en: Photo {0} of {1}
ca: Fotografia {0} de {1}

en: Edit Icon for Tag {0}
ca: Edita la icona per a l'etiqueta {0}

en: Delete Tag | Delete Tags
ca[0]: Esborra l'etiqueta
ca[1]: Esborra les etiquetes

en: Remove Tag From Selection | Remove Tags From Selection
ca[0]: Elimina l'etiqueta de la selecció
ca[1]: Elimina les etiquetes de la selecció

en: Merge Tags
ca: Fusiona les etiquetes

en: Error renaming tag
ca: S'ha produït un error en reanomenar l'etiqueta

en: Favorites
ca: Preferides

en: Hidden
ca: Privades

en: People
ca: Gent

en: Places
ca: Llocs

en: Events
ca: Esdeveniments

note: Mono.Unix.Error error = Mono.Unix.Stdlib.GetLastError ();
en: Unable to create temporary file
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal

en: Updating F-Spot Database
ca: S'està actualitzant la base de dades de l'F-Spot

en: Please wait while your F-Spot gallery's database is updated. This may take some time.
ca: Espereu mentre s'actualitza la base de dades de la galeria de l'F-Spot. El procés pot tardar una estona.

en: There was an error invoking the external handler
ca: S'ha produït un error en cridar el gestor extern

en: Received error:
    "{0}"
ca: S'ha rebut l'error:
    "{0}"

en: Find:
ca: Cerca:

en: Untagged photos
ca: Fotografies sense etiqueta

en: No matching photos found
ca: No s'ha trobat cap fotografia

en: Clear search
ca: Neteja la cerca
