banshee - en to no translation catalogue (450 entries)

note: Footer
en: Banshee Music Player
no: Banshee musikkavspiller

en: Music Player
no: Musikkavspiller

en: <b>Advanced Options</b>
no: <b>Avanserte innstillinger</b>

en: <b>Advanced Properties</b>
no: <b>Utvidede egenskaper</b>

en: <b>Banshee Music Folder Location</b>
no: <b>Plassering av Banshees musikkmappe</b>

en: <b>CD Burning</b>
no: <b>CD-brenning</b>

en: <b>CD Ripping</b>
no: <b>CD-ripping</b>

en: <b>Loading...</b>
no: <b>Laster...</b>

en: <b>Playback Engines</b>
no: <b>Avspillingskjerner</b>

en: <b>iPod Transcoding</b>
no: <b>iPod-Konvertering</b>

en: <big><b>Editing Song</b></big>
no: <big><b>Redigerer spor</b></big>

en: <big><b>Import Music to Library</b></big>
no: <big><b>Importer musikk til biblioteket</b></big>

en: <small><i><Unknown></i></small>
no: <small><i><Ukjent></i></small>

en: <small>Advanced</small>
no: <small>Avansert</small>

en: <small>Burning</small>
no: <small>Brenning</small>

en: <small>Encoding</small>
no: <small>Innkoding</small>

en: <small>Library</small>
no: <small>Bibliotek</small>

en: Audio CD
no: Lyd-CD

en: Bit Rate:
no: Bitrate:

en: Burnproof
no: Sikker brenning (unngå tømming av mellomlager)

en: Channels:
no: Kanaler:

en: Choose an import source:
no: Velg en kilde:

en: Copy files to Banshee Music Folder when importing to Library
no: Kopier filer til denne mappen under importering til Biblioteket

en: Data CD
no: Data-CD

en: Disk Drive:
no: Stasjon:

en: Disk Format:
no: Plateformat:

en: Disk Usage:
no: Diskforbruk:

en: Do not show this dialog again
no: Ikke vis denne dialogen igjen

en: Editing Song
no: Redigerer spor

en: Eject when finished
no: Løs ut når ferdig

en: Encoding Profile:
no: Innkodingsprofil:

en: Encoding:
no: Innkoding:

en: File Name:
no: Filnavn:

en: Import Music Source
no: Importer musikkkilde

en: Import Music to Library
no: Importer musikk til biblioteket

en: Imported On:
no: Importert:

en: Last Played On:
no: Sist spilt:

en: MP3 CD
no: MP3-CD

en: Mime Type:
no: Mimetype:

en: Number of Plays:
no: Antall avspillinger:

en: Overburn
no: Overbrenning

en: Preferences
no: Innstillinger

en: Reset
no: Nullstill

en: Sample Rate:
no: Samplingsrate:

en: Simulate write
no: Simuler skriving

en: Track Duration:
no: Sporvarighet:

en: Track _Count
no: Antall s_por

en: Track _Number
no: Spornummer

en: Unknown
no: Ukjent

en: Write Speed:
no: Skrivehastighet:

en: Your music library is empty. You may import new music into your library now, or choose to do so later.
no: Musikkbiblioteket er tomt. Du kan importere ny musikk til biblioteket nå, eller gjøre dette senere.

en: _Genre
no: _Sjanger

en: _Search:
no: _Søk:

en: _Title
no: _Tittel

en: Copy and rename music to banshee music library directory when importing
no: Kopier musikk til musikkbibliotekmappen under importering

en: Copy music on import
no: Kopier musikk under importering

en: Enable Special Keys
no: Slå på spesialknapper

en: Enabled Special Keys (Multimedia Keys) support for Play/Pause/Next/Previous; works with mappings set through Gnome Shortcuts capplet
no: Aktivert støtte for Spill/Pause/Neste/Forrige-multimediaknapper. Du kan stille inn disse knappene via programmet for Tastatursnarveier i GNOME-menyen

en: File Name Pattern
no: Filnavnmønster

en: Format for creating filenames/directories for ripped tracks, imported music, etc. Format is relative to the Banshee music directory... do not form an absolute path! Tokens: %artist%, %album%, %title%, %track_number%, %track_count%, %track_number_nz% (No prefixed zero), %track_count_nz% (No prefixed zero).
no: Format for oppretting av filnavn/mapper for rippede spor, importert musikk, osv. Formatet er relativt til Banshees musikkmappe; ikke skriv inn en absolutt sti! Variabler: %artist%, %album%, %title%, %track_number%, %track_count%, %track_number_nz% (ingen null-prefiks), %track_count_nz% (ingen null-prefiks).

en: Height of the main interface window.
no: Høyde for hovedvinduet

en: Move music on info save
no: Flytt musikk ved infolagring

en: Move music within banshee music library directory when saving track info
no: Flytt muskk innen banshees musikkmappe når sporinformasjon blir lagret

en: Name of media playback engine.
no: Avspillingskjernens navn

en: Pixel position of Main Player Window on the X Axis
no: Pikselposisjon for hovedvinduet på X-aksen

en: Pixel position of Main Player Window on the Y Axis
no: Pikselposisjon for hovedvinduet på Y-aksen

en: Player Engine Name
no: Navn på avspillingskjerne

en: Show advanced track properties
no: Vis utvidede sporegenskaper

en: Show the Initial Import Dialog
no: Vis importeringshjelper ved oppstart

en: Show the Initial Import Dialog when the Banshee library is empty
no: Vis importeringshjelper ved oppstart hvis biblioteket er tomt

en: Source View Width
no: Kildevisningsbredde

en: True if main window is to be maximized, false if it is not.
no: True hvis hovedvinduet skal være maksimert, false hvis ikke.

en: True if the advanced expander should be expanded in the track properties dialog, false if it should be closed
no: True hvis utvidet informasjon skal vises som standard i sporegenskaper, false hvis ikke.

en: Visibility of Album Column.
no: Synlighet for albumkolonnen.

en: Visibility of Artist Column.
no: Synlighet for artistkolonnen.

en: Visibility of Time Column.
no: Synlighet for tidskolonnen.

en: Visibility of Title Column.
no: Synlighet for tittelkolonnen.

en: Visibility of Track Column.
no: Synlighet for sporkolonnen.

en: Volume Output Level
no: Volumnivå

en: Volume of playback relative to mixer output (except on Helix, which sets volume directly on PCM
no: Avspillingsvolum relativt til mikser-volumet (unntatt på Helix, som setter volumet direkte via PCM)

en: Width of Album Column.
no: Bredde for albumkolonnen.

en: Width of Artist Column.
no: Bredde for artistkolonnen.

en: Width of Last Played Column.
no: Bredde for sist spilt-kolonnen.

en: Width of Plays Column.
no: Bredde for antall avspillinger-kolonnen.

en: Width of Rating Column.
no: Bredde for poengkolonnen.

en: Width of Source View Column.
no: Bredde for kildevisningskolonnen.

en: Width of Time Column.
no: Bredde for tidskolonnen.

en: Width of Title Column.
no: Bredde for tittelkolonnen.

en: Width of Track Column.
no: Bredde for sporkolonnen.

en: Width of the main interface window.
no: Bredde for hovedvinduet.

en: Window Height
no: Vindushøyde

en: Window Maximized
no: Vindu maksimert

en: Window Position X
no: Vidusposisjon X

en: Window Position Y
no: Vindusposisjon Y

en: Window Width
no: Vindubredde

en: Could not create pipeline
no: Kunne ikke opprette pipeline

en: Could not initialize cdparanoia
no: Kunne ikke starte cdparanoia

en: Could not create encoder pipeline
no: Kunne ikke opprette innkodingspipeline

en: Could not create queue plugin
no: Kunne ikke opprette tillegg for avspillingskø

en: Could not create GNOME VFS output plugin
no: Kunne ikke opprette GNOME VFS utgangstillegg

en: Could not link pipeline elements
no: Kunne ikke koble pipeline-elementer

en: Encoding element does not support tagging!
no: Innkodingselementet støtter ikke tagging!

en: Could not send seek event to cdparanoia
no: Kunne ikke sende søkehandling til cdparanoia

en: Could not get track start position
no: Kunne ikke finne posisjon for sporets begynnelse

en: Could not get track position
no: Kunne ikke finne posisjon i spor

en: Could not find or create the 'playbin' GStreamer plugin
no: Kunne ikke finne eller opprette GStreamer-tillegget "playbin"

en: Could not load an output sink from GStreamer/GConf and could not fall back on alsasink
no: Kunne ikke laste en utgangssink fra GStreamer/GConf, og kunne ikke falle tilbake på alsasink

en: Could not load an output sink from GStreamer/GConf, falling back on alsasink
no: Kunne ikke laste en utgangssink fra GStreamer/GConf, faller tilbake på alsasink

en: No decoder could be found for source format.
no: Fant ingen passende innkodingsmekanisme for kildeformatet.

en: Could not stat encoded file
no: Finner ikke innkodet fil

en: Could not create 'gnomevfssrc' plugin
no: Kunne ikke opprette "gnomevfssrc"-tillegget

en: Could not create 'decodebin' plugin
no: Kunne ikke opprette «decodebin»-tillegget

en: Could not create 'gnomevfssink' plugin
no: Kunne ikke opprette «gnomevfssink»-tillegget

en: Could not create 'sinkben' plugin
no: Kunne ikke opprette «sinkben»-tillegget

en: Could not create 'audioconvert' plugin
no: Kunne ikke opprette «audioconvert»-tillegget

en: Could not create encoding pipeline
no: Kunne ikke opprette rør for koding

en: Could not get sink pad from encoder
no: Kunne ikke finne «sink pad» fra koder

en: Could not construct pipeline
no: Kunne ikke opprette rør

en: Could not create 'spider' plugin
no: Kunne ikke opprette «spider»-tillegget

en: Could not create encoding pipeline: %s
no: Kunne ikke opprette innkodingspipeline: %s

en: Could not create 'filesink' plugin
no: Kunne ikke opprette "filesink"-tillegget

en: Could not create new HAL context
no: Kunne ikke opprette ny HAL-kontekst

en: Could not integrate HAL with mainloop: %s
no: Kunne ikke integrere HAL med mainloop: %s

en: Could not initialize HAL context
no: Kunne ikke initialisere HAL-kontekst

en: Could not get device list from HAL
no: Kunne ikke skaffe maskinvareliste fra HAL

en: Music Management and Playback for Gnome.
no: Musikkbehandling og avspilling for Gnome.

en: Copyright © 2005-2006 Novell, Inc.
    Copyright © 2005 Aaron Bockover
no: Opphavsrett 2005-2006 Novell, Inc.
    Opphavsrett 2005 Aaron Bockover

en: Banshee Wiki
no: Banshee-Wiki

en: _Music
no: _Musikk

en: New Playlist
no: Ny spilleliste

en: Create a new empty playlist
no: Opprett ny tom spilleliste

en: Import _Folder...
no: Importer mappe...

en: Import the contents of an entire folder
no: Importer alt innholdet i en mappe

en: Import Files...
no: Importer filer...

en: Import files inside a folder
no: Importer spesifikke filer i en mappe

en: Import Music...
no: Importer musikk...

en: Import music from a variety of sources
no: Importer musikk fra forskjellige kilder

en: Import Source
no: Importer kilde

en: Import source to library
no: Importer kilde til biblioteket

en: Source Properties...
no: Kildeegenskaper

en: View source properties
no: Vis kildeegenskaper

en: _Quit
no: _Avslutt

en: Quit Banshee
no: Avslutt Banshee

en: _Edit
no: R_ediger

en: Rename Source
no: Endre kildens navn

en: Rename the active source
no: Endre navn på aktiv kilde

en: Select All
no: Velg alle

en: Select all songs in song list
no: Velg alle spor i listen

en: Select None
no: Velg ingen

en: Unselect all songs in song list
no: Velg ingen spor

en: Plugins...
no: Tillegg...

en: Configure Banshee plugins
no: Konfigurer Banshee-tillegg

en: _View
no: _Vis

en: Columns...
no: Kolonner...

en: Select which columns to display in the song list
no: Velg hvilke kolonner som skal vises i sporlisten

en: Logged Events Viewer...
no: Vis hendelseslogg...

en: View a detailed log of events
no: Vis en detaljert hendelseslogg

en: _Help
no: _Hjelp

en: Version Information...
no: Versjonsinformasjon...

en: View detailed version and configuration information
no: Vis detaljert versjons- og konfigurasjonsinformasjon

en: _Playback
no: _Avspilling

en: Source
no: Kilde

en: Fullscreen
no: Fullskjerm

en: Toggle Fullscreen Mode
no: Veksle full skjerm

en: Show Cover Art
no: Vis albumcover

en: Toggle display of album cover art
no: Veksle visning av albumcover

en: Delete Playlist
no: Slett spilleliste

en: Delete the active playlist
no: Slett aktiv spilleliste

en: Write CD
no: Skriv CD

en: Write selection to audio CD
no: Skriv valgte spor til CD

en: Remove Song(s)
no: Fjern spor

en: Remove selected song(s) from library
no: Fjern valgte spor fra biblioteket

en: Delete Song(s) From Drive
no: Slett spor fra disk

en: Permanently delete selected song(s) from storage medium
no: Slett valgte spor permanent fra lagringsmediet

en: Edit Song Metadata
no: Rediger metadata

en: Edit metadata on selected songs
no: Rediger metadata for valgte spor

en: Add to Playlist
no: Legg til i spilleliste

en: Append selected songs to playlist or create new playlist from selection
no: Legg valgte spor til en spilleliste eller opprett en ny spilleliste

en: Rating
no: Poeng

en: Set rating for selected songs
no: Sett poengsum for valgte spor

en: Import CD
no: Importer CD

en: Import audio CD to library
no: Legg CD inn i biblioteket

en: Play
no: Spill

en: Play or pause the current song
no: Spill / Pause nåværende spor

en: Next
no: Neste

en: Previous
no: Forrige

en: Repeat None
no: Ikke gjenta

en: Do not repeat playlist
no: Ikke gjenta spilleliste

en: Repeat All
no: Gjenta

en: Play all songs before repeating playlist
no: Spill alle spor før gjentagelse av spilleliste

en: Repeat Single
no: Gjenta kun ett spor

en: Repeat the current playing song
no: Spill nåværende spor om igjen

en: Shuffle
no: Tilfeldig

en: Toggle between shuffle or continuous playback modes
no: Veksle mellom tilfeldig og gjentagende avspilling

en: Seek Backward
no: Søk bakover

en: Seek backward in current song
no: Søk bakover i nåværende spor

en: Seek Forward
no: Søk fremover

en: Seek forward in current song
no: Søk fremover i nåværende spor

en: Synchronize
no: Synkroniser

en: Save changes to device or synchronize music library
no: Lagre endringer på mediet eller synkroniser biblioteket

en: Eject
no: Løs ut

en: Eject the active source
no: Løs ut aktiv kilde

en: HAL is not initialized
no: HAL er ikke initialisert

en: Audio CD Core Initialized
no: Lyd-CD-Kjerne initialisert

note: work around mcs #76642
en: Could not Read Audio CD
no: Kunne ikke lese lyd-CD

en: Unknown Artist
no: Ukjent Artist

en: Unknown Album
no: Ukjent Album

en: Track {0}
no: Spor {0}

en: Could not create CD Ripper
no: Kunne ikke opprette CD-ripper

en: The device node '{0}' differs from the device node already set for previously queued tracks ({1})
no: Utstyrsnoden "{0}" er ikke lik utstyrsnoden som allerede er satt for tidligere spor i køen ({1})

en: Importing Audio CD
no: Importerer Lyd-CD

en: Initializing Drive
no: Starter

en: Cannot Import CD
no: Kan ikke importere CD

en: Importing {0} of {1}
no: Importerer {0} - {1}

en: File Transcoder
no: Filkonverterer

en: Transcoding Files
no: Konverterer filer

en: Initializing Transcoder...
no: Initierer konverterer...

en: Cannot initialize DapCore because HalCore is not initialized
no: Kan ikke initialisere DapCore fordi HalCore ikke er initialisert

en: Synchronizing Device
no: Synkroniser mediet

en: Waiting for transcoder...
no: Venter på konvertering...

en: Processing...
no: Behandler...

note: Translators: {0} is the name assigned to a Digital Audio Player by its owner
en: {0} Properties
no: Egenskaper for {0}

en: Device Name
no: Spillernavn

en: Owner Name
no: Eiers navn

en: Volume Usage
no: Volumbruk

en: Advanced Details
no: Utvidede detaljer

en: Import Files to Library
no: Importer filer til biblioteket

en: Local Files
no: Lokale filer

en: Import Folder to Library
no: Importer mappe til biblioteket

en: Local Folder
no: Mappe

en: Could not create transcoder
no: Kunne ikke starte konvertering

en: HAL could not be initialized
no: Kunne ikke initialisere HAL

en: HAL context could not be created
no: HAL-kontekst kunne ikke opprettes

en: D-Bus may not be working or configured properly
no: Det er rimelig å anta at D-Bus ikke virker eller er feilkonfigurert

en: Home Directory
no: Hjemmemappe

en: Importing Songs
no: Importerer spor

en: Scanning for songs
no: Søker etter spor

en: Could not load track from library
no: Kunne ikke laste spor fra biblioteket

en: Cannot connect to NetworkManager
no: Kan ikke koble til NetworkManager

en: An available, working network connection will be assumed
no: En tilgjengelig og velfungerende nettverkstilkobling er antatt

en: Pipeline profile is empty.
no: Pipeline-profilen er tom.

en: Pipeline profile does not have the correct number of components (7)
no: Pipeline-profilen har ikke riktig antall komponenter (7)

en: Pipeline profile does not have a lookup key
no: Pipeline-profilen har ingen oppslagsnøkkel

en: Pipeline profile does not have a display name
no: Pipeline-profilen har ikke et visningsnavn

en: Pipeline profile '{0}' does not have a file extension
no: Pipeline-profilen "{0}" har ikke et filetternavn

en: Pipeline profile '{0}' does not have a GStreamer element
no: Pipeline-profilen "{0}" har ikke et GStreamer-element

en: Pipeline profile '{0}' will be unavailable: GStreamer pipeline '{1}' could not be run
no: Pipeline-profilen "{0}" vil være utilgjengelig: GStreamer-pipeline "{1}" kunne ikke kjøres

en: Cannot use internal bitrate. Use BuildPipeline(bitrate) instead.
no: Kan ikke bruke intern bitrate. Bruk BuildPipeline(bitrate) istedenfor.

en: Cannot set internal bitrate. Must copy profile and set Bitrate on copy (new PipelineProfile(profile))
no: Kunne ikke sette intern bitrate. Må kopiere profil og sette bitrate ved kopiering (new PipelineProfile(profile))

note: Translators: used to specify the bitrate for ripping
en: at
no: ved

en: No iPod-compatible encoders available
no: Ingen iPod-kompatible innkodere tilgjengelig

en: Banshee Plugins
no: Banshee-tillegg

en: Plugin Name
no: Tilleggets navn

en: Enabled
no: På

en: Overview
no: Oversikt

en: Description
no: Beskrivelse

en: Author(s)
no: Forfatter(e)

en: This plugin could not be initialized.
no: Dette tillegget kunne ikke startes.

en: Configuration
no: Brukervalg

en: Reading table of contents from CD...
no: Leser CDens innholdsfortegnelse...

en: Searching for CD metadata...
no: Søker etter CD-metadata...

en: Searching for CD cover art...
no: Søker etter albumcover...

en: Cannot search for CD metadata: there is no available Internet connection
no: Kan ikke hente CD-metadata: ingen forbindelse til internett er tilgjengelig

en: Could not fetch metadata for CD.
no: Fant ikke CD-metadata

en: Invalid Selection
no: Ugyldig valg

en: You must select at least one track to import.
no: Du må velge minst ett spor til importering.

en: Synchronizing your Device, Please Wait...
no: Synkroniserer mediet, vennligst vent...

en: {0} of {1}
no: {0} av {1}

en: ({0} Remaining)
no: ({0} Gjenstår)

en: Music Library
no: Musikkbibliotek

en: Local Queue
no: Lokal kø

en: Cannot Rename Playlist
no: Kan ikke endre navn på spillelisten

en: A playlist with this name already exists. Please choose another name.
no: En spilleliste med dette navnet eksisterer allerede. Vennligst velg et annet navn.

en: Unknown Title
no: Ukjent Tittel

en: by
no: av

en: from
no: fra

en: Rebuilding Database
no: Gjenoppretter database

en: Scanning iPod...
no: Leser iPod...

en: Processing Songs...
no: Behandler spor...

en: Saving new database...
no: Lagrer ny database...

en: Error rebuilding iPod database
no: Feil under gjenoppretting av iPod-databasen

en: Synchronizing iPod
no: Synkroniserer iPod

en: Pre-processing tracks
no: Forbehandler spor

en: Flushing to Disk (may take time)
no: Overfører (kan ta en stund)

en: Failed to synchronize iPod
no: Klarte ikke å synkronisere iPod

en: Unable to read your iPod
no: Kan ikke lese fra iPod

en: What is the reason for this?
no: Hva er grunnen til dette?

en: Rebuild iPod Database...
no: Gjenopprett iPod-databasen...

en: Confirm Rebuild iPod Database
no: Bekreft gjenopprettelse av iPod-database

en: Rebuilding your iPod database may take some time. Also note that any playlists you have on your iPod will be lost.
    
    Are you sure you want to rebuild your iPod database?
no: Gjenopprettelse av iPod-databasen vil ta en stund. Merk at spillelister du måtte ha på din iPod vil bli tapt.
    
    Er du sikker på at du vil gjenopprette iPod-databasen?

en: Rebuild Database
no: Gjenopprett database

en: Rebuilding iPod Database...
no: Gjenoppretter iPod-databasen...

note: Console.WriteLine(Catalog.GetString("Cannot Import") + ": {0}", args.FileName); Console.WriteLine(Catalog.GetString("Cannot Import: {0} ({1}, {2})"), args.FileName, e.GetType(), e.Message);
en: Scanning
no: Søker

en: Could not initialize GStreamer library
no: Kunne ikke starte GStreamer

en: Unknown Error
no: Ukjent feil

en: Audioscrobbler Reporting
no: Audioscrobbler-rapportering

en: Create an account
no: Opprett en konto

en: Join the Banshee group
no: Bli med i Banshees gruppe

en: Enable song reporting
no: Rapporter spor til Last.fm

en: Last.fm Username
no: Brukernavn

en: Last.fm Password
no: Passord

en: Your profile page on Last.fm is automatically updated whenever you listen to music. It lets others see what you're listening to right now, and shows charts of your listening history.
no: Din profilside på Last.fm blir automatisk oppdatert når du hører på musikk. Dette lar andre se hva du hører på akkurat nå, og lar deg se dine egne personlige hitlister.

en: Configure the Audioscrobbler plugin
no: Konfigurer Audioscrobbler-tillegget

en: Visit user profile page
no: Besøk profilsiden

en: Visit your Audioscrobbler profile page
no: Besøk Audioscrobbler-profilsiden din

en: Visit group page
no: Besøk gruppesiden

en: Visit the Banshee last.fm group page
no: Besøk gruppesiden for Banshee

en: Configure...
no: Brukervalg...

en: Allow engine to submit song data to last.fm in the Audioscrobbler plugin
no: Tillat sending av sporinformasjon til Last.fm via Audioscrobbler-innstikket

en: Enable the Audioscrobbler plugin
no: Slå på Audioscrobbler-tillegget

en: Your last.fm password
no: Ditt Last.fm-passord

en: Your last.fm username
no: Ditt Last.fm-brukernavn

en: Music Sharing
no: Musikkdeling

en: Share my music library with others
no: Del musikkbiblioteket med andre

en: Share name:
no: Navn på delt musikk:

en: Banshee Music Share
no: Banshee musikkdeling

en: Login to Music Share
no: Logg på delt musikk

en: Authentication Required
no: Autentisering kreves

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Password:
no: Passord:

en: Login
no: Logg inn

en: Allow others to browse and listen to your music from other DAAP clients
no: Tillat andre å se og høre på musikken din

en: Enable DAAP Server support
no: Start støtte for deling av musikk

en: Enable the DAAP Music Sharing plugin
no: Slå på DAAP-Musikkdelingstillegget

en: Name of DAAP server share
no: Navn på delt musikk

en: Cannot login to DAAP share
no: Kan ikke logge på delt musikk

en: Enable the FileSystemMonitor plugin
no: Skru på tillegget for overvåking av musikkmappen

en: Automatically keep your Banshee library directory in sync with your music folder. This plugin responds to changes made in the file system to reflect them in your library.
no: Holder biblioteket synkronisert med musikkmappen. Dette tillegget overvåker endringer på filsystemet og oppdaterer biblioteket deretter.

en: Metadata and Cover Art Searching
no: Henting av metadata og CD-cover

en: Only download album cover artwork
no: Bare last ned albumcover

en: Download album cover artwork and fill in missing track data
no: Last ned albumcover og fyll inn manglende data i sporet

en: Download album cover artwork and overwrite any existing track data
no: Last ned albumcover og skriv over eksisterende data i sporet

en: Rescan Library
no: Hent metadata på nytt

en: Warning
no: Advarsel

en: This option can usually correct minor mistakes in metadata, however on rare occasions metadata may be incorrectly updated from MusicBrainz.
no: Dette valget vil vanligvis rette opp små feil i metadata, men ved noen sjeldne tilfeller kan metadata som hentes via MusicBrainz være feilaktig.

en: Automatically search for missing and supplementary metadata and cover art for songs in your library.
no: Automatisk henting av manglende og supplerende metadata og albumcover til spor i biblioteket.

en: 0 - Download only cover art 1 - Download cover art, fill in missing metadata 2 - Download cover art, overwrite metadata
no: 0 - Bare last ned albumcover 1 - Last ned albumcover, fyll inn manglende metadata 2 - Last ned albumcover, skriv over metadata

en: Enable the MetadataSearch plugin
no: Slå på MetadataSearch-tillegget

en: Method of fetching cover art and supplementary metadata
no: Metode for henting av albumcover og medfølgende metadata

en: Multimedia Keyboard Shortcuts
no: Brukervalg for multimedieknapper

en: Configuration of multimedia keyboard shortcuts is done through the Gnome Keyboard Shortcuts configuration applet.
no: Innstilling av multimedieknapper gjøres gjennom Gnomes program for instilling av tastatursnarveier

en: Enable the MultimediaKeys plugin
no: Slå på Multimedieknapper-tillegget

en: Cancel Operation
no: Avbryt Handling

en: Are you sure you want to cancel the '{0}' operation?
no: Er du sikker på at du vil avbryte følgende handling: {0}?

en: Searching: {0}
no: Søker: {0}

en: Idle
no: Inaktiv

en: Could Not Write CD
no: Kunne ikke brenne plate

en: No suitable wave encoder could be found to convert selected songs to CD audio format.
no: Fant ingen passende wave-koder for å konvertere valgte spor til lyd-CD-format.

en: Writing CD
no: Skriver til platen...

en: Writing Audio CD
no: Skriver Lyd-CD

en: The inserted media is not large enough to hold your selected music.
no: Platen i stasjonen har ikke stor nok kapasitet til å holde på musikken du har valgt.

en: {0} more minute is needed on the media. | {0} more minutes are needed on the media.
no[0]: {0} minutt ekstra trengs på platen.
no[1]: {0} flere minutter trengs på platen.

en: Not Enough Space on Disc
no: Ikke nok plass på platen

en: No CD writers were found on your system.
no: Ingen CD-brennere ble funnet.

en: Error Burning CD
no: Feil under skriving til plate

en: An unknown error occurred when attempting to write the CD
no: En ukjent feil oppstod under skriving til platen

en: CD Writing Complete
no: Skriving til CD fullført

en: The selected audio was successfully written to the CD.
no: Valgte lydsamling ble skrevet til platen.

en: Error Writing CD
no: Feil under skriving til plate

en: Preparing to write...
no: Forbereder skriving...

en: Writing disk...
no: Skriver til plate...

en: Fixating disk...
no: Fikserer plate...

en: Waiting for Media
no: Venter på media

en: Insert Blank CD
no: Sett inn en tom CD

en: Please insert a blank CD disk for the write process.
no: Vennligst sett inn en tom CD du vil bruke til skriving av valgte spor.

en: An Error Occurred
no: En feil oppstod

en: Error
no: Feil

en: Banshee Encountered a Fatal Error
no: Fatal feil i Banshee

en: This may be due to a programming error. Please help us make Banshee better by reporting this error. Thank you in advance!
no: Dette kan være på grunn av en programmeringsfeil. Vennligst hjelp oss å gjøre Banshee bedre ved å rapportere denne feilen. På forhånd takk!

en: An unhandled exception was thrown:
no: En uhåndtert feil oppstod:

en: Log Viewer
no: Loggvisning

en: Time Stamp
no: Datostempel

en: Message
no: Melding

en: Show:
no: Vis:

en: All Log Entries
no: Alle loggførte hendelser

en: Only Error Messages
no: Bare feilmeldinger

en: Only Warning Messages
no: Bare varselmeldinger

en: Only Information Messages
no: Bare informasjonsmeldinger

en: Only Debug Messages
no: Bare avlusingsmeldinger

en: Entry Details:
no: Detaljer:

en: Loading...
no: Laster...

en: All
no: Alle

en: Song Name
no: Sportittel

en: Artist Name
no: Artistnavn

en: Album Title
no: Albumtittel

en: Genre
no: Sjanger

en: Write selection to CD
no: Skriv valgte spor til CD

en: Import CD into library
no: Legg CD inn i biblioteket

en: Play previous song
no: Spill forrige spor

en: Play/pause current song
no: Spill / Pause nåværende spor

en: Play next song
no: Spill neste spor

en: Current position in song
no: Nåværende posisjon i spor

en: Device disk usage
no: Diskforbruk på mediet

en: Synchronize music library to device
no: Synkroniser mediet med musikkbiblioteket

en: Adjust volume
no: Juster volum

en: Change repeat playback mode
no: Veksle gjentagende avspilling

en: Toggle shuffle playback mode
no: Veksle tilfeldig avspilling

en: Edit and view metadata of selected songs
no: Rediger og vis metadata for valgte spor

en: Cannot Play Song
no: Kan ikke spille spor

en: {0} cannot be played by Banshee. The most common reasons for this are:
    
      <big>•</big> Song is protected (DRM)
      <big>•</big> Song is on a DAP that does not support playback
no: {0} kan ikke spilles av Banshee. De vanligste årsakene til dette er:
    
      <big>•</big> Sporet er beskyttet (DRM)
      <big>•</big> Sporet er på en musikkspiller som ikke støtter avspilling

en: Import
no: Importer

en: Rename Device
no: Endre mediets navn

en: Rename Playlist
no: Gi nytt navn til spilleliste

en: {0} day | {0} days
no[0]: {0} dag
no[1]: {0} dager

en: {0} Item | {0} Items
no[0]: {0} spor
no[1]: {0} spor

en: {0} Total Play Time
no: Total spilletid: {0}

en: Clear
no: Tøm

en: Could Not Eject
no: Kunne ikke løse ut / koble fra

en: Are you sure you want to remove the selected song from your library <i><b>and</b></i> your drive? This action will permanently delete the file. | Are you sure you want to remove the selected <b>({0})</b> songs from your library <i><b>and</b></i> your drive? This action will permanently delete the files.
no[0]: Er du sikker på at du vil fjerne valgte spor fra biblioteket <i><b>i tillegg</b></i> til harddisken? Denne handlingen vil slette filen permanent.
no[1]: Er du sikker på at du vil fjerne de {0} valgte sporene fra biblioteket <i><b>i tillegg</b></i> til harddisken? Denne handlingen vil slette filene permanent.

en: Are you sure you want to remove the selected song from your library? | Are you sure you want to remove the selected <b>({0})</b> songs from your library?
no[0]: Er du sikker på at du vil fjerne valgte spor fra biblioteket?
no[1]: Er du sikker på at du vil fjerne de <b>{0}</b> valgte sporene fra biblioteket?

en: Remove Selected Songs from Library
no: Fjern valgte spor fra Biblioteket

note: Translators: {0} is the name of the DAP device (i.e. 'iPod')
en: Synchronize {0}
no: Synkroniser {0}

en: You have made changes to your {0}. Please choose a method for updating the contents of your {0}.
    
    <big>•</big> <i>Synchronize Library</i>: synchronize Banshee library to {0}
    <big>•</big> <i>Save Manual Changes</i>: save only the manual changes you made
no: Du har gjort endringer på din {0}. Vennligst velg en metode for å oppdatere innholdet i {0}.
    
    <big>•</big> <i>Synkroniser Bibliotek</i>: synkroniserer {0} med musikkbiblioteket
    <big>•</big> <i>Lagre Manuelle Endringer</i>: bare lagre de manuelle endringene du har utført

en: <b>Warning:</b> Actions will alter or erase existing iPod contents and may cause incompatability with iTunes!
no: <b>Advarsel:</b> Handingene vil endre eller slette eksisterende spor på iPod, og kan føre til inkompatibilitet med iTunes.

en: Synchronize Library
no: Synkroniser biblioteket

en: Save Manual Changes
no: Lagre manuelle endringer

en: Enter new playlist name
no: Skriv inn nytt navn på spilleliste

en: Enter new name for your device
no: Skriv inn nytt navn for mediet

en: Invalid column width
no: Ugyldig kolonnebredde

en: Choose Columns
no: Velg kolonner

en: Visible Playlist Columns
no: Synlige spillelistekolonner

en: Track
no: Spor

en: Title
no: Tittel

en: Time
no: Tid

en: Plays
no: Avspillinger

en: Last Played
no: Sist spilt

en: N/A
no: -

en: Select Library Location
no: Velg mappe for musikkbiblioteket

en: Unavailable
no: Utilgjengelig

en: Loading Drive List...
no: Laster liste over stasjoner

en: No CD Burners Detected
no: Ingen CD-brennere ble funnet

en: Fastest Possible
no: Høyest mulig

en: Continuous
no: Gjentagende

en: Set all Track Numbers to this value
no: Sett alle spornummer slik

en: Automatically Set All Track Numbers
no: Sett alle spornummer automatisk

en: Set all Track Counts to this value
no: Sett alle sporantall slik

en: Set all Artists to this value
no: Sett alle artister slik

en: Set all Albums to this value
no: Sett alle album slik

en: Set all Titles to this value
no: Sett alle titler slik

en: Set all Genres to this value
no: Sett alle sjangre til denne verdien

en: Never Played
no: Aldri spilt

en: Editing Song {0} of {1}
no: Redigerer spor {0} av {1}

en: File: {0}
no: Fil: {0}

en: KB/Second
no: KB/sekund

en: {0} KHz
no: {0} Khz

en: Yes
no: Ja

en: No
no: Nei

en: Assembly Version Information
no: Assembly-versjonsinformasjon

en: Assembly Name
no: Modulnavn

en: Version
no: Versjon
