NetworkManager - en to hr translation catalogue (22 entries)

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the glade file was not found).
hr: NetworkManager ne može naći potrebne datoteke (glade datoteka nije pronađena).

en: NetworkManager is not running
hr: NetworkManager nije pokrenut

en: No network connection
hr: Nema spoja na mrežu

en: Wired network connection
hr: Spoj na žičanu mrežu

en: Connected to an Ad-Hoc wireless network
hr: Spoj na Ad-Hoc bežičnu mrežu

en: Wireless network connection to '%s' (%d%%)
hr: Spoj na bežičnu mrežu '%s' (%d%%)

en: No network devices have been found
hr: Nema mrežnih uređaja

en: NetworkManager is not running...
hr: NetworkManager nije pokrenut...

en: Orientation
hr: Orjentacija

en: The orientation of the tray.
hr: Orjentacija ladice.

en: Wired Network (%s)
hr: Žičana mreža (%s)

en: Wireless Network (%s) | Wireless Networks (%s)
hr[0]: Bežična mreža (%s)
hr[1]: Bežične mreže (%s)

en: Wireless Network | Wireless Networks
hr[0]: Bežična mreža
hr[1]: Bežične mreže

en:  (invalid Unicode)
hr:  (greška u unicodu)

en: Create new wireless network
hr: Stvori novu bečičnu mrežu

en: <span weight="bold" size="larger">Passphrase Required by Wireless Network</span>
    
    A passphrase or encryption key is required to access the wireless network '%s'.
hr: <span weight="bold" size="larger">Potrebna je lozinka za bežičnu mrežu</span>
    
    Za pristup mreži '%s', potrebna je lozinka ili ključ.

en: C_onnect
hr: _Spoji se

en: Key Type:
hr: Tip ključa:

en: Passphrase:
hr: Lozinka:

en: Wireless Network Key Required
hr: Potreban je ključ bežične mreže

en: Wireless _adapter:
hr: Bežični _uređaj:

en: _Login to Network
hr: _Prijava na mrežu
